Intel HD Graphics sistem ile uyumlu Config dosyası Hackintosh

thedekusmash

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba sistemime Mojave kuracağım. Sistem bilgilerim aşağıda yer alıyor.

CPU: Intel(r) Celeron(r) CPU 847 @ 1.10GHz 1.10 GHz.
Ekran kartı: Intel HD Graphics.
İnternet: Broadcom netlink (tm) gigabit Ethernet.
İnternet: Qualcomm atheros AR5BWB222 Wireless network adapter.
Ses: High Definition Audio.
Bilgisayarım dizüstü.
Uygun Config atabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sistemime Mojave kuracağım. Sistem bilgilerim aşağıda yer alıyor.

CPU: Intel(r) Celeron(r) CPU 847 @ 1.10GHz 1.10 GHz.
Ekran kartı: Intel HD Graphics.
İnternet: Broadcom netlink (tm) gigabit Ethernet.
İnternet: Qualcomm atheros AR5BWB222 Wireless network adapter.
Ses: High Definition Audio.
Bilgisayarım dizüstü.
Uygun Config atabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
Sisteminiz desteklenmiyor. Wi-Fi desteklenmiyor diye biliyorum. İşlemci konusunda da aynı şekilde desteklenmiyor. İsterseniz FakeCPU gibi şeyler ile kurabilirsiniz ancak grafik hızlandırma olmayacaktır ve bundan dolayı ekranda çok fazla takılma olacaktır muhtemelen. Kısacası böyle bir cihaza Hackintosh yapmanızı önermem. Eğer illaha kuracaksanız config dosyası hazırlamaya çalışabilirim ancak dediğim gibi, kurduktan sonra grafik hızlandırma gibi şeyler olmadan sistemde 2D oyun bile açmayı beklemeyin.

Sisteminiz desteklenmiyor. Wi-Fi desteklenmiyor diye biliyorum. İşlemci konusunda da aynı şekilde desteklenmiyor. İsterseniz FakeCPU gibi şeyler ile kurabilirsiniz ancak grafik hızlandırma olmayacaktır ve bundan dolayı ekranda çok fazla takılma olacaktır muhtemelen. Kısacası böyle bir cihaza Hackintosh yapmanızı önermem. Eğer illaki kuracaksanız Config dosyası hazırlamaya çalışabilirim ancak dediğim gibi, kurduktan sonra grafik hızlandırma gibi şeyler olmadan sistemde 2D oyun bile açmayı beklemeyin.

Config dosyası hazırlarsanız mutlu olurum deneme amaçlı kuracağım. Mojave kurulmazsa High Sierra veya Sierra olur mu? Teşekkür ederim dönüşünüz için.
Config hazırladığınızda Wi-Fi'ye girebilecek miyim?

Config dosyası hazırlarsanız mutlu olurum deneme amaçlı kuracağım. Mojave kurulmazsa High Sierra veya Sierra olur mu? Teşekkür ederim dönüşünüz için.
Mojave'de çalışmazsa High Sierra veya Sierra arasında bir fark olacağını pek sanmıyorum. Onun dışında şu an bir EFI dosyasına sahip misiniz? Eğer varsa atarsanız sevinirim.
Config hazırladığınızda Wi-Fi'ye girebilecek miyim?
Dediğim gibi desteklenmiyor diye biliyorum. Bu yüzden muhtemelen hayır.

Mojave'de çalışmazsa High Sierra veya Sierra arasında bir fark olacağını pek sanmıyorum. Onun dışında şu an bir EFI dosyasına sahip misiniz? Eğer varsa atarsanız sevinirim.

Evet sahibim ama Wi-Fi'ye giremezsem mesela Google açtığımda YouTube yazdığımda girmeyecek mi?

Evet sahibim ama Wi-Fi'ye giremezsem mesela Google açtığımda YouTube yazdığımda girmeyecek mi?
Wi-Fi kartının amacı zaten internete erişmek. Bu yüzden hayır, açamazsınız (en azından ethernet kartı kullanmazsanız ayrıca o da sonradan tanıtılması gerekecek muhtemelen). ToledaARPT gibi şeyleri deneyebiliriz ancak çalışmaybilir. EFI dosyanızı atabilir misiniz?

EFI dosyası.
Wi-Fi kartının amacı zaten internete erişmek. Bu yüzden hayır, açamazsınız (en azından ethernet kartı kullanmazsanız ayrıca o da sonradan tanıtılması gerekecek muhtemelen). ToledaARPT gibi şeyleri deneyebiliriz ancak çalışmaybilir. EFI dosyanızı atabilir misiniz?
Kullanmam mümkün değil mi yani?

Geri
Yukarı