Intel HD Graphics ve AMD ekran kartı geçiş sorunu

Elysiony

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Tarih
Geçenlerde PES 2015 yüklemiştim oyuna girerken VRAM hatası verdi. Bir an şaşırdım minimum 256 MB VRAM istiyor ama dxdiagda bana 2 GB gösteriyordu. VRAM'i internette araştırdım: "İki tane ekran kartı yüzünden dediler." İşte kontrol panellerinden yapılıyormuş maalesef benim işlemci AMD olduğu için başka panel var o yüzden olmuyormuş.
Sorularım şunlar:
Bunları nasıl birleştiririm?
Birleşiyormiyorsa hangisi daha yüksek VRAM mi nasıl bulurum? Ve onu nasıl seçerim?

Oyunlarda çok düşük FPS değeri alıyorum. Oyunun sistem gereksinimini karşıladığı halde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biri entegre ekran kartıdır diğeri harici karttır. Harici karta geçiş yapmayı soruyorsan ekran kartının modelini vermen gerek.

Başlık da vermiştim. Demekki yanlış başlık açmışım. Anlamıyorsunuz İntel yok AMD işlemci sadece çift ekran kartı var HD Radeon 4200. Bunun yükseğini nasıl bulurum ve onu nasıl seçerim bana 2GB gözüküyor ekran kartı.

Toshiba Satellite L50-B-27R laptopumda 2 adet ekran kartı bulunuyor (intel hd5500 - Amd r7 260m) ancak dün indirdiğim bir program ile farkettim ki amd ekran kartını hiç kullanamıyormuşum..İnternette yaptığım araştırmalar neticesinde kartı devereye alamadım.İnsanların izlediği yollar bende olmadı. Radeon sürümü 18.2.1 ve bu sürümde Radeon ek ayarları bölümü yok. Bir başka seçenekte Radeondan geçişli grafiklerden yüksek performans atamak ancak performans atamak istediğim oyunun (wows) yanında kilit işareti var ve "güç tasarrufu" seçili değiştiremiyorum..Yardım edebilirseniz çok sevinirim,İyi günler..

Dosya Ekleri

• 1dUFltlIg68.jpg
    1dUFltlIg68.jpg
    161,2 KB · Görüntüleme: 716
Bende bu konudan çok müzdaribim bu sorun genelde notebooklar da oluyor. bende hd 4600 den GTX860m e geçiş yaptıramıyorum aslında oluyorda kafasına göre bazı oyunlar full 860mle çalışırken gene sağlam sistem isteyen oyunlarda bakıyorum hd grafik yük altına giriyor buda işlemcinin aşırı ısınması ve yüklenmesine neden oluyor. ayrıca 860m ile ne yapıp edip chrome vb tarayıcıları çalıştıramadım 3 gündür nette kafa patlatıyorum hiç bi çözüm yolu çare olmadı

Bende bu konudan çok müzdaribim bu sorun genelde notebooklar da oluyor. bende hd 4600 den GTX860m e geçiş yaptıramıyorum aslında oluyorda kafasına göre bazı oyunlar full 860mle çalışırken gene sağlam sistem isteyen oyunlarda bakıyorum hd grafik yük altına giriyor buda işlemcinin aşırı ısınması ve yüklenmesine neden oluyor. ayrıca 860m ile ne yapıp edip chrome vb tarayıcıları çalıştıramadım 3 gündür nette kafa patlatıyorum hiç bi çözüm yolu çare olmadı
Sorma kardeşim ya 1 haftadır indirip yüklemediğim, denemediğim yöntem kalmadım neredeyse şimdi Leshcat indiriyorum birde onu denicem.İşin kafa karıştıran tarafı ise AMD System Monitor kullanılabilir GPU Memory Speed'i 0 gösteriyor.Lanet olsun çift ekran kartlı laptoplara...

Geçenlerde PES 2015 yüklemiştim oyuna girerken VRAM hatası verdi. Bir an şaşırdım minimum 256 MB VRAM istiyor ama dxdiagda bana 2 GB gösteriyordu. VRAM'i internette araştırdım: "İki tane ekran kartı yüzünden dediler." İşte kontrol panellerinden yapılıyormuş maalesef benim işlemci AMD olduğu için başka panel var o yüzden olmuyormuş.
Sorularım şunlar:
Bunları nasıl birleştiririm?
Birleşiyormiyorsa hangisi daha yüksek VRAM mi nasıl bulurum? Ve onu nasıl seçerim?

Oyunlarda çok düşük FPS değeri alıyorum. Oyunun sistem gereksinimini karşıladığı halde.[/QUO

birleştirme gibi bi işlem yapamazsın sadece optimus teknolojisi dahilinde Oyunlarda AMD ye geçiş yaparsın. O da otomatik olarak olmuyorsa AMD catalyst center den oyunun exe dosyalarını manuel olarak tanıtman gerekir..

birleştirme gibi bi işlem yapamazsın sadece optimus teknolojisi dahilinde Oyunlarda AMD ye geçiş yaparsın. O da otomatik olarak olmuyorsa AMD catalyst center den oyunun exe dosyalarını manuel olarak tanıtman gerekir..

control centerdan oyunların exe'lerini manuel olarak yüksek performansa aldım, yine control center'ın bir hizmeti olan görüntüleme monitöründe de oyunun amd ile çalıştığını söylüyor ancak amd system monitör programına baktığımda amd kartın hiç işlem yapmadığını görüyorum..Anlamadım gitti..

control centerdan oyunların exe'lerini manuel olarak yüksek performansa aldım, yine control center'ın bir hizmeti olan görüntüleme monitöründe de oyunun amd ile çalıştığını söylüyor ancak amd system monitör programına baktığımda amd kartın hiç işlem yapmadığını görüyorum..Anlamadım gitti..
AMD optimus teknolojisini beceremiyor. Bu noktada kesinlikle masaüstü ya da dizüstü, AMD yi tercih etmiyorum ettirmiyorum. BIOS ayarlarından chipseti tanıtmayı dene.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı