Intel HD Grapichs Overclock edilebilir mi?

Daha fazla  
Leptobumun ekran kartını overclock etmek istiyorum. Leptobumun özellikleri şunlar;

İşlemci: Intel Celeron N2830 2.16 ghz
Ekran Kartı: Intel HD Grapichs
Ram:4Gb

Overclock olur mu bilmem ama zaten Laptoplar çabuk ısınıyor. Birde harici ekran kartı kartı değil. Bence hiç bulaşma elinde kalmasın.

Laptoplara OC yapılamıyor malesef. Anca laptopunda "Turbo Boost" özelliği var ise o biraz ısı şartlarına bağlı olarak belli ölçülerde frekans atışı yapar.

Laptoplara OC yapılamıyor malesef. Anca laptopunda "Turbo Boost" özelliği var ise o biraz ısı şartlarına bağlı olarak belli ölçülerde frekans atışı yapar.
O bahsettiğiniz teknoloji yani Torbo Boost grafik yongasında bir performans artışına neden olmaz.

Bunun dışında arkadaşın üflesek uçacak derecede bir dizüstü sistemi var, olmayacak işlere kalkışmamasında çok büyük fayda var.

Zaten laptoplarda kilitli bir bios bulunuyor. Tabi gaming laptoplar hariçtir. Bu nedenle herhangi bir ayar yapmanıza izin vermez ve verse dahi zaten gözle görülür bir artış olmaz. Bir ara bende 5470 e overclock yapmayı düşünüyodum hatta modlu bios bile aramıştım iyiki yapmamışım zaten bilgisayar ısınıyor overclock ile iyice ısınacak pc ye zarar vercekti.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı