Intel HD530 VRAM yükseltme

iAresss

Decapat
Dahili grafik kartım Intel HD 530'un VRAM'ini yükseltmek istiyorum fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum. Oyunlarda çok fazla drop yiyorum 8 GB RAM'im var. BIOS menüm;

Dosya Ekleri

• IMG20211204134828.jpg
    IMG20211204134828.jpg
    177,7 KB · Görüntüleme: 51
Dahili ekran kartlarında bellek yükseltmek mümkün değil. Sadece Dahili kartın sistem belleğinden aldığı ram miktarını yükseltmek mümkün. Bunun tek çözümü ise harici ekran kartı takmak. Ama yine de vram yükseltmek oyunlarda bir miktar fps artışlarına sebep olduğunu söyleyebilirim.

Dahili ekran kartlarında bellek yükseltmek mümkün değil. Sadece dahili kartın sistem belleğinden aldığı RAM miktarını yükseltmek mümkün. Bunun tek çözümü ise harici ekran kartı takmak. Ama yine de VRAM yükseltmek oyunlarda bir miktar FPS artışlarına sebep olduğunu söyleyebilirim.

Peki internette HD 530'un dropsuz Valorant, GTA 5 gibi oyunları oynattığını görüyorum. Fakat aynı oyunlar bende droplu şekilde bunun bir çözümü var mıdır?

Peki internette HD 530'un dropsuz Valorant, GTA 5 gibi oyunları oynattığını görüyorum. Fakat aynı oyunlar bende droplu şekilde bunun bir çözümü var mıdır?
O konuda bişey diyemem bilgili birisi yazarsa beraber anlayabiliriz. Ekran kartının dışındaki diğer sistem bileşenlerinin de performansını arttırmak için yollar arayabilirsiniz. Mesela daha hafif bir Windows sürümü(Windows 10 1511 2016 sürümü), ya da arka plan uygulamalarını düzenleyebilrsiniz. Pek bi işe yaramıyor ama yine de sanal Belleği de arttırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı