Intel i3-10100F vs AMD Ryzen 5 1600 AF

JenLedger

Kilopat
Makaleler
1
Yer
C:/Program Files/Antalya
Daha fazla  
Meslek
Satış Yöneticisi
Merhaba. Evdeki bilgisayarımda MSI A320M-A Pro anakart ve AMD Ryzen 5 1600 AF var.
Ofisteki bilgisayarımda ise ASUS Prime H410M-K ve Intel i3-10100F var.

Evde sadece CS:GO oynuyorum, ofistede günlük işler diyebilirim aslında. Ofiste oyun oynanmıyor, ekran kartı sadece görüntü versin diye var. G.Skill Ripjaws 3000 MHz 8 GB Dual Kit var elimde. Ofisteki bilgisayar da şahsıma ait bu arada.

Evde GTX 970, ofiste de HD 6770 ekran kartı var. Evdeki işlemci, anakart ile ofistekini sizce değiştirmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
10100F CS:GO'da daha iyi performans verecektir, evde 10100F'i kullanman senin için daha iyi olabilir, günlük işler için ikisinin bir farkı olacağını sanmıyorum.

10100F CS:GO'da daha iyi performans verecektir, evde 10100F'i kullanman senin için daha iyi olabilir, günlük işler için ikisinin bir farkı olacağını sanmıyorum.
Yani aslında ofiste i3-3220T kullanıyordum o da yetiyordu ağır bir program yok her iş tarayıcıda yapılıyor öyle desem yeridir. İ3-10100F daha mı performanslı olur CS:GO'da? Global Elite standardında oynuyorum drop yiyorum arada neyden olduğunu bilmediğim. İşlemci diye düşünüyorum. Değiştirsem iyi olacak galiba.

Sen bilirsin prenses.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ama aralarında çok fazla fark olmadığını söyleyeyim.

Yani aslında ofiste i3-3220T kullanıyordum o da yetiyordu ağır bir program yok her iş tarayıcıda yapılıyor öyle desem yeridir. i3-10100F daha mı performanslı olur CS:GO'da? Global Elite standardında oynuyorum drop yiyorum arada neden olduğunu bilmediğim. İşlemci diye düşünüyorum. Değiştirsem iyi olacak galiba.

Ryzen 5 1600 AF'den i3 10100F'e mi geçeceksiniz? Öyleyse geçmeyin. Aralarında büyük bir fark yok. Yeni işlemci alacaksanız i3 10100F alın. Ama Ryzen 5 1600 AF kullanıyorsanız i3 10100F'e geçmenize değmez.

Yani aslında ofiste i3-3220T kullanıyordum o da yetiyordu ağır bir program yok her iş tarayıcıda yapılıyor öyle desem yeridir. İ3-10100F daha mı performanslı olur CS:GO'da? Global Elite standardında oynuyorum drop yiyorum arada neyden olduğunu bilmediğim. İşlemci diye düşünüyorum. Değiştirsem iyi olacak galiba.
Evdeki bilgisayarda drop sebebi tek kanal 8GB RAM kullanıyorsan nedeni o olabilir, evet dediğim gibi CS:GO için 10100F daha fazla FPS verecektir.

Ryzen 5 1600 AF'den i3 10100F'e mi geçeceksiniz? Öyleyse geçmeyin. Aralarında büyük bir fark yok. Yeni işlemci alacaksanız i3 10100F alın. Ama Ryzen 5 1600 AF kullanıyorsanız i3 10100F'e geçmenize değmez.
İkisine de sahibim i3'ü ofiste kullanıyorum.

Evdeki bilgisayarda drop sebebi tek kanal 8GB RAM kullanıyorsan nedeni o olabilir, evet dediğim gibi CS:GO için 10100F daha fazla FPS verecektir.
Geçiyorum o zaman. Teşekkürler yardım eden herkese. Dual Kit var 16 GB 8x2.
Aynen 2x8 RAM ile CS:GO ve çoğu oyunda çok iyi performans alabilir.
2x8 şeklinde zaten hocam.

Battlefield gibi işlemciye çok yüklenen oyunları oynayacaksanız, daha az FPS olsa bile 1600 AF'yi alabilirsiniz, 2 fazla çekirdek drop olmasını engeller en azından, ama CS:GO içinse 10100F daha iyi olur, daha fazla FPS verir.

Yeni konular

Geri
Yukarı