Intel i3-13100F nasıldır?

Bu işlemciyi kullanan var mı, stok soğutucu ile maksimum kaç dereceye çıkar? Intel i3-12100F F/P olarak daha mantıklı deniyor ama bu aralar i3-13100F ile neredeyse aynı fiyata satılıyor piyasada. Bu işlemciyi RX 6600 ile eşleştirip video render ve 1080p oyunda kullanmayı düşünüyorum.
İ5 12400f den biraz daha güçsüz.

Hocam İtopya'ya gittim söyledim ana bileşenleri diğerlerini kendileri yardımcı oldular sağ olsun sizde öyle yapın bence.
Özellijleri ne ve fiyatı?

Ryzen 5500 almayı düşünmelsin hem daha ucuz hem performansı oyunlarda daha yüksek az biraz daha üstüne eklersen 5600 alabilirsin intel ısrarı yapmayın fiyat performansa odaklanın. Ayrıca stok soğutucu ile render almak sizi bir süre idare eder zamanla termal macunun etkisizleşmesi tozlanma etkisi ile hava da sıcaksa 90 derecelere çıkacaktır ben 1 yıl stok fan kullanma ile maalesef bu duruma geldim ve gidip bir kule tipi sağutucu alıp rahatladım. Ayrıca stok fan render ve oyunlarda oldukça gürültülü çalışır. Kule tipi bir soğutucu almanızı tavsiye ederim bu da ortalama 1000TL eder. Bunları da göz önünde bulundurun.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı