Intel i3 6100 GTX 950 Sistem Upgrade Yapmak

GTX 960'ta 4GB VRAM'ı işleyecek güç yok. Kaldı ki ileride dediğiniz 2-3 sene içerisinde bu kartlardaki 4-P FPS farkını hissetmessiniz. 30 FPS'nin altına düştüğünde zaten ömürlerini doldurmuş olurlar. Bu arada bende bir süre Sosyal'e giremedim pek girseydim 5000 mesaj atmıştım yine mi bilgisiz olacaktım? Sırf Sosyal'de WiDuhra denen çocukları gördükçe soğuyorum ama bir yandanda yardım etmek istiyorum sırf onlara inat Sosyal'deyim.

Şahsıma yaptığınız, iftiracı, ergen, çocuk, fanboy benzetmelerini rapor ediyorum. Anonim hesaplardan bilgi aktarımı yapan insanlar bana çocuk diyor. (Sanki kendisi 30 yaşında 2 kız babası bilgisayar mühendisi) Burada siz neyseniz bende oyum!
7000 civarı mesaj yazmışım, @Because Im Batman arkadaşımızda 3000 civarı mesaj yazmış, şimdi boş yazıyoruz öyle mi? Bilgimiz olmasa nasıl bu kadar mesaj yazalım? Donanım bilgisini senden öğrenecek değiliz.
Hocam bakın mesaj sayınız beni ilgilendirmez, halen daha mesaj sayısıyla bilgiyi bir tutuyorsunuz, eskiden forumdonanım'da 20k mesajım vardı emin olun 10k'sını konu dışı geyik bölümlerine yapmıştım. kınadığım nokta sizsiniz. @Because Im Batman en azından kendi kullandığı kartı öneriyor. En azından sizin gibi herşeye bi fikri yok, bilmediği yerde bilmiyorum diyor.
Ben tecrübe edindiğim konular da insanlara yardım etmeye devam edeceğim, çünkü donanımı seviyorum, bu forumu da seviyorum. Bu sizlerden alıntı yaptığım son mesajım olsun, teşekkürler.

Kimse sana yardım etme demiyor sen insanlara fan diye iftirada bulunuyorsun. GTX 960 gibi bir kart alınmaz diyoruz sen hala inatla GTX 960 diyorsun. GTX 950 F/P oranında GTX 960'tan çok daha önde. GTX 960 alabilirsin ama aradaki fark verilir mi dersen verilmez. Kimse kavga çıkarmak istemiyor insanlara bir şey söylerken önce dönüp kendimize bakmalıyız sonra karşındaki kişiye düzgün şekilde laf söyleme hakkına sahip olursun.

@WiDuhra Hodri meydan diyorum gel kanıtla bakalım hangi konuya boş yorum yapmışım, bilmeden asla konulara cevap yazmam. Bu site donanım haber gibi değil, geyik muhabbetinin yapıldığı bir yer değil, konu dışı bölümüne bakabilirsin, benim orda konulara cevap yazma sayım çok çok az, çok nadir yazarım. Benim ilgi alanım Telefon ve Masaüstü bilgisayar bölümü. Mesaj yazı ile hava atmıyoruz, sen gelip mesajların boş dersen cevap veririm. Boş konuşan sen kendinsin.

Sen galiba burayı donanım haber gibi bölümden bölüme geyik muhabbeti yapılan yer sandın?

Kimse sana yardım etme demiyor sen insanlara fan diye iftirada bulunuyorsun. GTX 960 gibi bir kart alınmaz diyoruz sen hala inatla GTX 960 diyorsun. GTX 950 F/P oranında GTX 960'tan çok daha önde. GTX 960 alabilirsin ama aradaki fark verilir mi dersen verilmez.
Gtx 960 dediğimiz kart, 950den biraz fazla performans isteyen ama 970de alamayan insanların ne 950 gibi fp ne de 970 gibi ortanın üstü performans olmayam ama ortada kalmış bir karttır. Zaten kimse 960 fp kartı demiyor ki. Gücü yeten alsın diyorum ben.

Şu an benim kendimin ekran kartı asır öncesinden ama ordan burdan çok kart geliyo sağolsunlar, orta ve giriş seviyesi çok kart kullanma imkanım oldu. 960 pişman etmiyor bu arada.

Amd ile sorunum yok benim bu arada, şu an sistem toplasam 380x alırım hatta. Fanboy olayı çok can sıkıcı geliyor gerçekten..

Bu listede degiştirecegim parcalar:
  • SSD: Kingston HyperX Savage Serisi 240 GB 560-530
  • RAM: Kingston HyperX Fury Black 16 GB 2666 MHz DDR4
  • Ekran Kartı: MSI Nvidia Geforce GTX 960 4 GB 128 Bit DDR5 DX12 G4
  • Kasa: Everest Rampage 88 600W USB 2x 3.0 2x USB 2.0 LED Fan Gaming Kasa
  • Monitör: Asus VS248HR 24'' 1 MS
Bu şekilde üstteki gibi tam uyumluluk alabilir miyim? Veya sizin önerebileceginiz, fiyatı oynamadan kullanabilecegim baska parcalar var mı? Bir de ASUS R9 256 Bit 4 GB falan taksam nasıl olur? Uyumluluk problemi yaşar mıyım? Son olarak Sapphire ekran kartları kullanmalı mıyım bu sisteme?

1. Coolar Master kasa varken Everest kasaya geçilmez.
2. Elindeki SSD sana gayet yeterli.
3. Render işleriyle uğraşmayacaksan, 2133 MHZ bellekten 2666 MHZ belleklere geçmenin asla faydasını göremezsin.
4. GTX 950 den GTX 960 geçmek sana her ne kadar fayda sağlayacaksa da, benim tavsiyem biraz para biriktirip yeni nesildeki GTX 1060 veya üzeri kartları beklemen gerekir.

Ya aslında moba tarzı oyunlar oynuyorsan 950 daha iyi olur çünkü Nvidia o kartı moba oyunları için biraz torpilli yaptığını söylüyor ama alırken alabiliyorsan al 960'ı o sana kalmış aradaki fark değer diyorsan eğer. Tabi 380x var bir köşede benim gözden o orta seviyelerde

Gtx 950 varken ne gtx960'a nede r9 380'e geçmek bana göre doğru olmaz. Ama 380X arada çok iyi bir kart. Tonga-Antigua çekirdeğinde ısınma sorunu yok. Bende r9 285 var kartı 965 mhz den 1050 mhz ye çıkarmama rağmen 75 dereceyi hiçbir oyunda geçmedi.
Ben senin yerinde olsam idare eder yeni nesil ekran kartlarını beklerdim.

3000 TL fiyat var 2500 liralik ekran kartı yazmıs arkadaş neyse sonuc olarak son bi kez daha göz attım 950 de kal 300 lira fazla verip 960 a gecmeye gerek yok yazmıssınız 960 almayacagıma göre shappirenin r9 380x 950 den 400 lira fazla verip almaya gerek duymuyorum acıkcası
kasa olarak cool master varken everest nie alıyorsun demiş bi arkadaş alacagım kasa 285 lira 600 w ama listedeki kasa içinde psu olmamasına ramen 250 lira onun içinde birde psu almak lazım 200 lirada psu ya versek 450 liraya geliyo. kasa olarak bişey bulamadım acıkcası. kasanın usb 3.0 olmasını istiyorum.
Sonuc olarak boyle birşeyler topladım Yorumlarınızı bekliyorum..
1.png

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı