Intel i3-6100 Sistemime macOS kurmaya değer mi?

damzchevk

Decapat
Daha fazla  
CPU: Intel i3 6100.
GPU: GTX1050 Ti.
RAM: 8 GB Single channel.
MB: MSI H110M Pro-VD
Disk: 1TB 7200RPM HDD.

Yukarıdaki sisteme macOS kurulumu yapsam nasıl bir performans alırım kurmaya değer mi?

i3 6100'de iGPU var mı? Eğer yoksa 1050Ti ile maksimum High Sierra kurarsınız. Ayrıca Wi-Fi kullanıyor musunuz? Kartın modelini ve ağ kartının modelini söyleyin.

i3 6100'de iGPU var mı? Eğer yoksa 1050Ti ile maksimum High Sierra kurarsınız. Ayrıca Wi-Fi kullanıyor musunuz? Kartın modelini ve ağ kartının modelini söyleyin.

İşlemcide HD 510 var. Wi-Fi kullanmıyorum. Ağ kartım Realtek RTL8111H.

Peki bu yama ile Monterey kurmak mı daha doğru olur yoksa High Sierra mı kurmak daha doğru olur? İki seçenekte Windows performansının altında değilse kurmak istiyorum ama performans olarak sistemi aşağı çekecekse kurma niyetim yok pek.

O yama şu anlık deneysel bir yama, hatalar ve performans düşüklükleri çok olası. Yani performans için kuracaksanız High Sierra kurun ama performanstan kastınız oyun oynamak gibi işler ise macOS'i oyun için kurmayın. Windows ile dualboot yapabilirsiniz.

O yama şu anlık deneysel bir yama, hatalar ve performans düşüklükleri çok olası. Yani performans için kuracaksanız High Sierra kurun ama performanstan kastınız oyun oynamak gibi işler ise macOS'i oyun için kurmayın. Windows ile dualboot yapabilirsiniz.
Oyun için kullanmayacağım. En iyisi bir göreyim nasıl bir performans alırım. High Sierra için hangi rehberi takip etmem gerek?

Buradan High Sierra imajını indirin, BalenaEtcher ile USB'ye yazdırın. Yazdırma işlemi bitince yeni oluşan bölümün içindeki EFI\OC klasörüne girin ve Masaüstü Sky Lake adlı configin adını config.plist yapın. Sonrasında dualboot yapacaksanız diskinizden bir bölüm ayırıp biçimlendirin, kuruluma geçtiğinizde o bölümü tekrar APFS olarak biçimlendireceksiniz. Son olarak rehberdeki BIOS ayarlarını yapıp kuruluma geçmeyi deneyin.

Buradan High Sierra imajını indirin, BalenaEtcher ile USB'ye yazdırın. Yazdırma işlemi bitince yeni oluşan bölümün içindeki EFI\OC klasörüne girin ve Masaüstü Sky Lake adlı configin adını config.plist yapın. Sonrasında dualboot yapacaksanız diskinizden bir bölüm ayırıp biçimlendirin, kuruluma geçtiğinizde o bölümü tekrar APFS olarak biçimlendireceksiniz. Son olarak rehberdeki BIOS ayarlarını yapıp kuruluma geçmeyi deneyin.

Kurulumu tamamladım ama rehberdeki videoda Sierra ve Nvidia kartlar için bir konfigürasyon rehberi yok sanırım. Bu aşamadan sonra ne yapmalıyım?

İnternet bağlantısı için bu kexti confige işleyin.
Sonrasında App Store'dan bütün macOS güncellemelerini kurup bu sürücüyü kurun.
Sürücü

Geri
Yukarı