Intel i3-9100F işlemciye fan önerisi

Bende i3 9100F işlemci kullanıyorum. Stok soğutucusu aslında yeterli bu işlemci için. Fakat net bir bütçede belirtmediğiniz için farklı bir fan tavsiyesinde bulunabilirim. Diğer sistemimde X4 860K 4.5 Ghz OC için kullandığım ve oldukça olumlu sonuçlar aldığım zalman cnps5x modelini tavsiye edebilirim. Sonrasında bu fanı i3 9100F işlemci ile de denedim ve stok soğutucuya göre 15 derece civarı daha serin çalıştı. Tam olarak bütçe de belirtirseniz bilgili arkadaşlar sizin bütçeniz doğrultusunda tavsiyeler vereceklerdir.

Onu stok fan bile zaptediyor ama illa soğutucu istiyorsanız;
Düşük bütçede Snowman M200.
Orta bütçede Dark Freezer X94RD.
Yüksek bütçede işlemci yükseltmeye elverişli 34 Esports Duo.

Bende i3 9100F işlemci kullanıyorum. Stok soğutucusu aslında yeterli bu işlemci için. Fakat net bir bütçede belirtmediğiniz için farklı bir fan tavsiyesinde bulunabilirim. Diğer sistemimde X4 860K 4.5 Ghz OC için kullandığım ve oldukça olumlu sonuçlar aldığım zalman cnps5x modelini tavsiye edebilirim. Sonrasında bu fanı i3 9100F işlemci ile de denedim ve stok soğutucuya göre 15 derece civarı daha serin çalıştı. Tam olarak bütçe de belirtirseniz bilgili arkadaşlar sizin bütçeniz doğrultusunda tavsiyeler vereceklerdir.
Stok fan çıkıyor mu içinden ? Yeterli olur mu içinden çıkıyorsa ?

Xıgmatek TYR SD964B kullanıyorum. Kasada ki hava sirkülasyonu ile beraber stok soğutucuya göre 20 derece düşüş gösterdi. Stok soğutucu ile Prime95 stres testinde 80 dereceyi geçmişti. Şu an 10 saat oyunun ardından maksimum 60 dereceyi gördü. Benim kullandığım işlemci artık satışta yok. Xıgmatek olmasa da kesinlikle farklı bir kule soğutucu kullanmanı öneririm. Hatta 6 ısı borulu olabilirse mükemmel olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı