Intel i3 Oyunlar için yeterli mi?

Taylan17

Hectopat
Daha fazla  
  • Intel i3 3.7 GHz
  • 4GB RAM
  • 2GB AMD ekran kartı
Bu özelliklerle yeni oyunları oynayabilir miyim? Yeni oyunların hepsini çalıştırmak için yeterli görünüyor. Benim sorum oynamak istediğim oyunlara özelliklerim yeterli ama, i5 yazıyor i3 olarak yetersiz bu. Etkiler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen biraz araştır bu konuları istersen. Son nesil İ3, ilk nesil İ7 den iyidir. Ekran kartını 2GB yazman birşey ifade etmiyor model belirt. RAM olarak 4GB yeni nesil oyunlarda yetersiz kalıyor. 8GB RAM alman lazım PUBG, BF1 tarzı yeni oyunları oynaman için.

Biraz daha ayrıntı verirseniz. İşlemcinizin tam modelini ve ekran kartını tam modelini yazın.

Aynı zamanda 4 GB RAM günümüz oyunları için yetersiz en az 8 GB RAM yapın.

Biraz daha ayrıntı verirseniz. İşlemcinizin tam modelini ve ekran kartını tam modelini yazın.

Aynı zamanda 4 GB RAM günümüz oyunları için yetersiz en az 8 GB RAM yapın.
3.7 GHz olan 2 tane i3 modeli var, birisi i3 4170 diğeri i3 6100.
RAM 4GB, en az 8 GB yapmazsan takılma yüzünden oynayamazsın.
Ayrıca ekran kartı modelini yaz, 2GB olması bişey ifade etmiyor.

Nesiline bağlı, mesela 7. nesil bir i3 eski nesil bir i7 den iyidir fakat genel olarak oyunlar için yetersiz. 7. nesil bir i5 şuanki oyunlar için yeterlidir.

Bende i3 7100 var.
Bütün oyunları oynatabilir şuan için ancak uzun vadede çekirdek sayısı da önemli olacak.
Ekran kartı oyun sistemleri için kalp konumunda, en pahalı bileşen olarak seçilmeli.

O bilgisayar bana TurboX gibi markaları hatırlattı... Turbo frekansını da vermiş olabilirler. Turbo frekansı 3.7 olan i3 işlemcilere de bakmak lazım. O ekran kartı da R7 240 olmasın sakın?

GENÇLER GÜNCEL OYUNLAR İÇİN BİLGİLENMEM LAZIM
BNDE İ3-413 VAR RAM 4G EKRAN KARTIM AMD REODEN HD 8350 VAR ÖNCE RAM DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM İŞLEMCİMİ DEĞİŞTİRMEME GERK VARMI ANA KARTIM DA H81H3-M4

Geri
Yukarı