Intel i5-1035G1 FPS düşmesi

Muhammet Akyz

Femtopat
Beyler bu hafta PC aldım. CS:GO'da ilk 10 dk +200 FPS alırken birden 50 FPS'e düşüyor ve 50FPS'te kalıyor. İşlemcinin sıcaklık değerleri oyunda 75 dereceydi. Ramide kullanıyordu. Sürücüler de güncel bu hatanın çözümünü bilen var mı?
PC modeli HP 15-DW2009NT
İşlemci Intel i5-1035G1
RAM 8 GB.
Ekran kartı NVIDIA MX330.

Ben call of duty warzone ve valorant oynadım.
Valorant ta 75 derecelerde oluyor.
Cod warzone de 85 derecelerde oluyor.
3-4 saat oynadığım oldu, Fps düşmesi yaşamadım.
Sadece bir kez ısıyı 95 derece üstüne çıkarmayı denedim, işlemci hızını 0.2ghz ye düşürdü soğumak için.
Ama dediğim gibi 3-4 saat oynuyorum bir sorun olmuyor.
MSI Afterburnerdan falan başka ayar yaptınız mı hocam? Ben eski sürüm ThrottleStop kullanıyordum da müsait olunca 9.2'yi indirip sizin ayarları deneyeceğim.

MSI Afterburnerdan falan başka ayar yaptınız mı hocam? Ben eski sürüm ThrottleStop kullanıyordum da müsait olunca 9.2'yi indirip sizin ayarları deneyeceğim.
Hiçbir şey yapamadım sadece gösterdiklerim.
Valorant değerlerim.
1600256487346800407612410619713.jpg

Ben call of duty warzone ve valorant oynadım.
Valorant ta 75 derecelerde oluyor.
Cod warzone de 85 derecelerde oluyor.
3-4 saat oynadığım oldu, Fps düşmesi yaşamadım.
Sadece bir kez ısıyı 95 derece üstüne çıkarmayı denedim, işlemci hızını 0.2ghz ye düşürdü soğumak için.
Ama dediğim gibi 3-4 saat oynuyorum bir sorun olmuyor.
Bu ayarları yaptım ve oyunlarda 2.2 ila 2.5 ghz arasında oynuyorum.
Eki Görüntüle 669964

Aga aynısını yaptım fakat sabitlenmiyor anlamış değilim sadece disable turbo diyince 1 ghz e sabitliyor onun dısında başka hiç bir ayar değişmiyor tikleri kaldırıyorum açıyorum bi etki yok nedenini biliyor musun ?

bunun sebebi işlemci benim ekran kartı ve işlemcim aynı bununsebebi tamamen işlemci 1 ghz ortlaması zaten cs go volarant lol gibi oyunlar fazlasıyla işlemci ister sebebi bu işlemci değıştire bilirsiniz ama tekrar olursa elinizden gelen birşey yok demektir

bunun sebebi işlemci benim ekran kartı ve işlemcim aynı bununsebebi tamamen işlemci 1 ghz ortlaması zaten cs go volarant lol gibi oyunlar fazlasıyla işlemci ister sebebi bu işlemci değıştire bilirsiniz ama tekrar olursa elinizden gelen birşey yok demektir
Hocam işlemci ortalaması 1 ghz değil. Bunlar ofis işlemcileri. Güç tasarufu amacıyla temel frekansları 1 ghz aslında güzel soğutulsa rahatlıkla max boostları görürsünüz. Kardeşimde aynı donanım var kendisine ayarlamaları yaptım piyasadaki çoğu oyunu 0 donma ile max 79 derecede oynuyor.

Hocam işlemci ortalaması 1 ghz değil. Bunlar ofis işlemcileri. Güç tasarufu amacıyla temel frekansları 1 ghz aslında güzel soğutulsa rahatlıkla max boostları görürsünüz. Kardeşimde aynı donanım var kendisine ayarlamaları yaptım piyasadaki çoğu oyunu 0 donma ile max 79 derecede oynuyor.
Ayarları söyleme imkanınız var mı?

Geri
Yukarı