Intel i5 7600 Sistemde FPS düşmesi

edgawm

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İşlemci: Intel kaby Lake Core i5 7600 3.5GHz 6MB cache LGA1151 islemci
Anakart: MSI H27® Gaming M3 Intel H270 2400MHz DDR4 soket 1151 ATX anakart
Ekran kartı: MSI RX580 Gaming X 8G 8 GB GDDR5 256bit AMD Radeon DX12
RAM: Kingston HyperX Fury 2x8 GB 2133MHz DDR4 RAM
SSD: Samsung 970 EVO Plus 250 GB (sistem kurulu) & Kingston HyperX Savage 480GB 2.5"

Arkadaşlar iyi günler. Sistemim bu şekilde ara ara oyunlarda " drop " yaşıyorum. (PUBG, Valorant vs.) Nedeni nedir acaba? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 11.png
    11.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 80
Son düzenleme:
Seçeyim hocam hemen nasıl yapıyoruz?

CPU Usage'i aktif yapın hocam. Ayrıca sorunun kaynağı tek kanal bellek gibi duruyor. Çift kanal 2400 MHz belleğe geçerseniz sorunun geçeceğine inanıyorum. PUBG'de FPS düşmesi sorunu normal denilebilir.

RAM kullanımı 8.4GB civarında ancak yukarıdaki açıklama bölümünde tek 8GB olduğu yazıyor. Onu anlayamadım.

Termal darboğaz veya güç limiti kaynaklı bir throttle görselde gördüğüm kadarıyla göremedim, drop derken takılma mı yaşıyorsunuz yoksa bildiğimiz senaryosuna göre değişebilen FPS düşüşleri mi?

Onları Afterburner'dan aktif hale getirmiş olabilir mi peki?
Büyük ihtimalle öyle yapmıştır hocam.
Normal şartlarda sadece RAM bölümünü tiklediğinde bu kadar yüksek görünmemesi gerekmez mi?
Evet normalde bu kadar yüksek görünmüyor, daha geçen başka konuda da birinin kullanımı böyle gözüküyordu, Görev Yöneticisinden bakınca dediklerimin toplamı kadar gözüktüğünü anlamıştım.

CPU Usage'i aktif yapın hocam. Ayrıca sorunun kaynağı tek kanal bellek gibi duruyor. Çift kanal 2400 MHz belleğe geçerseniz sorunun geçeceğine inanıyorum. PUBG'de FPS düşmesi sorunu normal denilebilir.
CPU Usage nereden aktif ediyoruz hocam? Drop derken takılmalar yaşıyorum sürekli.
RAM kullanımı 8.4GB civarında ancak yukarıdaki açıklama bölümünde tek 8GB olduğu yazıyor. Onu anlayamadım.

Termal darboğaz veya güç limiti kaynaklı bir throttle görselde gördüğüm kadarıyla göremedim, drop derken takılma mı yaşıyorsunuz yoksa bildiğimiz senaryosuna göre değişebilen FPS düşüşleri mi?
evet hocam takılmalar yaşıyorum. 16 GB RAM yanlış yazmışım kusura bakmayın.
@erengore

Geri
Yukarı