Intel i5 12400F + RTX3070 alınır mı?

Hocam o zaman, Eki Görüntüle 1572131Eki Görüntüle 1572133Eki Görüntüle 1572134Eki Görüntüle 1572135Eki Görüntüle 1572136Eki Görüntüle 1572137Eki Görüntüle 1572138Eki Görüntüle 1572139Eki Görüntüle 1572143
650W umarım günün çoğunu bilgisayarı yorarak geçiren biri için yeter hocam. Diyeceğiniz başka bir şey yoksa ben bu bilgisayarı alıyorum.

Güncelleme: Hocam stoka 1 TB SSD eklemişler. Onu alıyorum.

@Sere

Hocam ne için kullanacaksınız?6800xt/6900xt sistemler daha iyi olur.

AMD istiyorsa alabilir ancak NVIDIA istiyorsa sistem iyi.
Hocam o zaman, Eki Görüntüle 1572131Eki Görüntüle 1572133Eki Görüntüle 1572134Eki Görüntüle 1572135Eki Görüntüle 1572136Eki Görüntüle 1572137Eki Görüntüle 1572138Eki Görüntüle 1572139Eki Görüntüle 1572143
650 W umarım günün çoğunu bilgisayarı yorarak geçiren biri için yeter hocam. Diyeceğiniz başka bir şey yoksa ben bu bilgisayarı alıyorum.

GÜNCELLEME: Hocam stoğa 1 TB SSD eklemişler. Onu alıyorum.

@Sere
Hayırlı olsun, 650W yeter ancak dediğim gibi her şeye overclock yapmayı düşünüyorsanız veya sistemi geliştirmeyi düşünüyorsanız ileride kaliteli 750W veya 850W bir PSU ile değiştirin güç kaynağını.

Sistem geldiğinde isterseniz oyun performansını buraya yazabilirsiniz, bir sıkıntı yaşarsanız da yazabilirsiniz. Ekran kartını ayrı bir şekilde gönderiyorlar diye biliyorum zarar görmemesi için, haberiniz olsun.

Son düzenleme:
Oyun, yayın. Nvidia tercihimdir.

AMD istiyorsa alabilir ancak NVIDIA istiyorsa sistem iyi.

Hayırlı olsun, 650W yeter ancak dediğim gibi her şeye overclock yapmayı düşünüyorsanız veya sistemi geliştirmeyi düşünüyorsanız ileride kaliteli 750W veya 850W bir PSU ile değiştirin güç kaynağını.

Sistem geldiğinde isterseniz oyun performansını buraya yazabilirsiniz, bir sıkıntı yaşarsanız da yazabilirsiniz. Ekran kartını ayrı bir şekilde gönderiyorlar diye biliyorum zarar görmemesi için, haberiniz olsun.
Daha şimdi sipariş edersem ustam büyük ihtimal Perşembe'ye ancak gelir. Ama yazarım oyun performansını vs.

@Sere Discord'unuz varsa verebilir misiniz sizinle oradan iletişime geçeyim?

Son düzenleme:
Sırf oyunlar için I5-12400F'in stok soğutucusu bile yeter ancak şunlara bakabilirsiniz istiyorsanız:

veya

Sistemin anakartı ASUS PRIME B660-PLUS D4, 3 tane M2 SSD slotu var.

650W, overclock için büyük ihtimalle düşük gelecektir fakat 750W GameBooster bir PSU almaktan iyidir. Sistemin fiyatı gereksiz fazla olmasaydı PSU ve kasayı Corsair yapıp alabilirsiniz derdim ancak diğer parçaları o fiyatı hak etmiyor. O sistem yerine bu sistemi şimdilik 650W olarak alıp ileride 750-850W yapmanız daha iyi olur.

Hocam bende de 12400F var da CS:GO gibi oyunlarda sorun çıkarır mı stok soğutucu? Hangi oyunlarda sorun çıkarır?

Yasak diye biliyorum, buradan yazabilirsiniz.
Aldım fakat stok bitmiş diye aradılar sonradan, iptal oldu. Var mı başka sistem?

Hocam bende de 12400F var da CS:GO gibi oyunlarda sorun çıkarır mı stok soğutucu? Hangi oyunlarda sorun çıkarır?
Bütün gün oyun, yayın yapıp bilgisayarı yoruyorsanız sıvı soğutucuyu alabilirsiniz. Onun haricinde sıkıntı çıkacağını sanmam.

Aldım fakat stok bitmiş diye aradılar sonradan, iptal oldu. Var mı başka sistem?

Bütün gün oyun, yayın yapıp bilgisayarı yoruyorsanız sıvı soğutucuyu alabilirsiniz. Onun haricinde sıkıntı çıkacağını sanmam.
Yayın gibi işlerim olmaz sadece oyun oynarım onlar da ağır oyunlar değil gibi zaten alırsam se 224 XT alırım sıvı soğutma gereksiz.

Oyun, yayın. NVIDIA tercihimdir.

Daha şimdi sipariş edersem ustam büyük ihtimal perşembe'ye ancak gelir. Ama yazarım oyun performansını vs.

@Sere Discord'unuz varsa verebilir misiniz sizinle oradan iletişime geçeyim?

Yayın ana amaç nı? Hobi olarak yapacaksanız bu sistemin işlemcisini 5800x3D yaparak alabilirsiniz.

Oyunlarda stok soğutucu yetecektir ama daha soğuk çalışsın diyorsanız hava soğutucu yetecektir.
İsterseniz stokların yenilenmesini bekleyin çünkü aynı özelliklere sahip diğer sistemlerin fiyat farkı fazla. Sistem kampanyalı olduğu için fiyat uygundu.

Fiyat ve güç olarak en yakın bu var, o sistemden yaklaşık 1.600 TL fazla:

Anakartı B660'a göre biraz zayıf ancak kötü değil. İşlemci ise i5-12400F'e eşit güçte. Diğer parçaları aynı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı