Intel i5 14400 alınır mı?

• Konuyu başlatan bxtbx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 455
Hocam zamanında bu işten agzı yanmış biri olarak hep tedirginim ikinci el için ama güvenilir mi bilemedim ya. Daha mı iyi olur diyorsunuz?
Bence çok saçma olur. 14400F son nesil bir işlemci. 5600 ise 12400F ile denk. 14400F ise 2 nesil daha iyisi.

Bence çok saçma olur. 14400F son nesil bir işlemci. 5600 ise 12400F ile denk. 14400F ise 2 nesil daha iyisi.

Hocam bu 14400F Valorant performansı nasıl olur sizce? Çok performans videosu göremedim ondan sorayım dedim. Genellikle rekabetçi oyunları oynuyorum. Bu arada sitede olan işlemci AMD RYZEN 5 7600 hocam arkadaş yanlış yazmış sanırım.

Bu arada sitede olan işlemci AMD RYZEN 5 7600 hocam arkadaş yanlış yazmış sanırım.
Evet öyleymiş. Ama yine de almak saçma olur. İkinci el alınacağına sıfır alınır.

Hocam bu 14400F Valorant performansı nasıl olur sizce?
Hocam attığım şekilde 7500F alırsanız daha iyi olur. Oyun olarak 7500F daha iyi.

Evet öyleymiş. Ama yine de almak saçma olur. İkinci el alınacağına sıfır alınır.

Hocam attığım şekilde 7500F alırsanız daha iyi olur. Oyun olarak 7500F daha iyi.

Hocam ram olarak mevcut 16GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16 kullanabilir miyim? Bir de o işlemci için stok fan yetmez sanırım. Ayrı sogutucu almak lazım dimi?

Alınır ama mevcut anakart ile kullanmanı tavsiye etmem.

Hocam yanlış anlamayın ilgilendiğiniz için teşekkür ederim de bu teknoloji işi herkese göre değişiyor mu? Birisi diyor rahat rahat kullanabilirsin. Birisi diyor kullanamazsın. Ben ne yapacağımı şaşırdım. Cahilliğime verin çok bilmediğimden soruyorum.

Geri
Yukarı