Intel i5 2300 Sistem Yükseltme Önerisi

MrV-Ray

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, bilgisayarımı yeni parçalarla güncellemek istiyorum da tavsiyelerinizi, görüşlerinizi almak istedim. "Şu şununla uyumlu değil, onu alma bunu al" vs... önerileriniz olursa sevinirim. Teşekkürler şimdiden:)
Değiştirilecek Parçalar;
  • Intel I5-2300 2.80 GHz - İşlemci
  • İşlemcinin Stok Soğutucusu
  • Asus P8H67-V - Anakart
  • 2 takım 2x4 GB (Toplam 16 GB) 1333 Mhz DDR3 Kingston - RAM
Yeni Alınacak Parçalar;
  • Intel I7-6700K - İşlemci
  • Cooler Master Seidon Sıvı Soğutma
  • Asus Z107-P - Anakart
  • Kingston HyperX Fury 2x8 GB DDR4 2666 MHz CL15 - RAM
PC'de Durmaya Devam Edecek Parçalar;
  • Asus R9 280X Ekran Kartı
  • Zalman 700 Watt 80 Plus Güç Kaynağı
Ek olarak; Cooler Master Seidon hakkında ne düşünüyorsunuz? Sızdırma vb. durumlarla karşılaşmaktan korkuyorum, gereken önlemi almışlardır ama yine de toplu olarak üretiliyor 1 ay sonra parçası gevşeyip sızdırırsa tüm sistemi mahveder diye korkuyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence değişim yapma. O kadar fark yaratmaz ssd yoksa ssd al.

Teşekkürler yalnız renderla uğraştığım için yeni bir işlemci gerekiyor artık bu pek yardımcı olmuyor bana. Keşke bir tek işlemciyi değiştirerek olay çözülse ama işlemci değişince anakart-ram-soğutucu bunlar da mecburen gerekti...

Teşekkürler yalnız renderla uğraştığım için yeni bir işlemci gerekiyor artık bu pek yardımcı olmuyor bana. Keşke bir tek işlemciyi değiştirerek olay çözülse ama işlemci değişince anakart-ram-soğutucu bunlar da mecburen gerekti...
Benzer sistem bende de vardı aynı işlemci ile. Daha sonrasında render için Fx8350 aldım. Fark çok iyidi. Ama oyun için fark hissedemedim.

Seidon çıkar onun yerine 120XL al gerisi iyi. Anakart da bütçen varsa Msi Gaming Z170A-g45 al.

Teşekkürler anakartımı Asus'tan başka marka almayı düşünmüyorum, önerdiğiniz soğutucu çok güzel ancak şu an bütçe için çok sıkıntılı olacak. İyice araştırıp bir daha düşüneceğim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı