Çözüldü Intel i5 2410M Mhz Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Peerless

Hectopat
Öncelikle herkese kolay gelsin. Başlıkta belirttiğim gibi işlemci sorunum var. Ne yaptıysam ne ettiysem sorunu çözemedim. Turbo boost sıkıntısı yaşıyorum. Biosta turbo boost açık. Fakat bilgisayar ilk açıldığı zaman sıkıntısız çalışan işlemci zora gelince hız artışı olması gerekirken, benimkinde tam tersi 798mhzye iniyor ve bir daha bilgisayarı yeniden başlatana kadar hiç bir değişiklik olmuyor.

Yeniden başlattığımda da tekrar bir zorlanmada gene aynı sorunu yaşıyorum.
Biosum güncel bios. Pilini sıfır yeni değiştirdim. İşlemci ve işlemci fanını temizledim. İşlemci ve ekran kartının termal macununu yeniledim. Fakat hala bir çözüme ulaşamadım. Sorunum hakkında bir bilgi sahibi olan varsa yardımlarından dolayı şimdiden teşekkür ederim. Herkese kolay gelsin.

vvu24.png

Turbo Boost'un devreye girmesi için işlemcinin zorlanması gerek. İşlemci her zaman en yüksek frekansta çalışmaz. İşlemcinin güç konumları vardır.

Çok istyorsanız bunun için iki seçenek var:

• BIOS'tan işlemci C State'lerini kapatın
  • Güç seçeneklerine girip diğer güç seçeneklerinden Dengeli değil, Performansı seçin

Turbo Boost'un devreye girmesi için işlemcinin zorlanması gerek. İşlemci her zaman en yüksek frekansta çalışmaz. İşlemcinin güç konumları vardır.

Çok istyorsanız bunun için iki seçenek var:

• BIOS'tan işlemci C State'lerini kapatın
  • Güç seçeneklerine girip diğer güç seçeneklerinden Dengeli değil, Performansı seçin
İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Söylediklerinizi zaten yapmıştım sorunum bunlardan dolayı değildi.
Sorunumu çözdüm laptop şarj aletim yan sanayiydi acaba yeterli gücün gelmemesinden dolayı mı olduğunu düşünüp orjinal şarj aleti aldım ve sorunum düzeldi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı