i5 2410M %100 Kullanılmama Sorunu

NateOnline

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Şu an kullanmakta olduğum bilgisayarımın garip bir durumu var. Ancak şöyle anlatabilirim sorunu; Oyunlarımı normal oynuyordum ta ki bilgisayarım durduk yere kapanana kadar sonrasında işlemci kullanımını %55'e çektim ve kapanma sorunu gitti tabii haliyle oyunlardaki FPS değerim bir hayli düştü şimdi şöyle anlatayım örneğin bir oyun oynuyorum bilgisayarımın oyunu açması ve kapanmaması için %55 olarak işlemci gücü kullanıyorum.

Fakat işlemci gücümü %100'e çıkardığım zaman oyunu ya açıyor sonrasında bilgisayar kapanıyor yada oyunu açmadan kapanıyor bilgisayar tamamen. Isıyla ilgili bir sorun değil, onu gözlemledim çünkü bilgisayarı daha yeni açtığımda açar açmaz bir oyuna girdiğimde bile tak diye kapanıyor %100 işlemci kullanımında.

%55 işlemci kullanımında tabii ki oyunlarda ki FPS'im çok düşük oluyor. %100'de kullanmam gerekiyor fakat kullanamıyorum daha bilgisayar soğukken herhangi bir ısınma dahi yapmamışken %100 işlemci kullanımında oyun açıldığında direk kapanmasının sebebi nedir sizce?
Ve işlemcimi güncelleyemiyorum son güncelleme 2009 yılına ait. Bunu da anlamış değilim..
Not: İşlemci kullanımını %55'e düşürdüğümde 1.20 ila 1.30 hız alıyorum en fazla. %100 yaptığımda 2.60ları görüyor.
İşlemci i5 2410M

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer %100 aldığında kapanıyorsa ısınmadan ya da işlemcinin oyun için yetersiz kaldığındandır.
Eğer böyle bir sorun olmadığına eminsen Teknik servise götürmen gerekiyor.
Galiba dizüstü bilgisayarın baya eski, Bazı bileşenleri miladını doldurmuş olabilir.

İlk olarak kasa bakımı ve termal macun yenilemesi yapmanı öneririm.
Sonrasında Dizüstü bilgisayarın marka ve modelini belirtin.
Oyun içi CPU, GPU, Bellek kullanım ve Sıcaklık değerlerini paylaşın.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat
Hangi oyunlarda bu sorunu yaşadığını belirt.
Oyunları Harici Ekran Kartı ile Çalıştırma - Technopat

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı