Intel i5 3330 Radeon HD 4600 Sistem Yükseltme vs PS4

HyperionFuryXL

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,

Yakında TEOG'a gireceğim. Ve TEOG'dan sonra vaktimi oyuna harcamak istiyorum. GTA 5, CS:GO gibi. Onun için de iyi bir PC lazım. Babama diyorum bana yeni bir bilgisayar topla diye. Ama sadece RAM ve ekran kartı artırıp PS4 alabilirim diyor. PS4'te sıkıntı yok ama ben tamamen yeni bir PC toplamak istiyorum. Şimdiki sistemim şu:
  • ASUS P8H67-V Anakart
  • Intel Core i5 3330 3.0 GHz İşlemci
  • ATI Radeon HD 4600 Series Ekran Kartı
  • 4 GB RAM
Bu sistemi neleri değiştirerek GTA 5 gibi yüksek grafikli oyunları yüksek ayarlarda kaldıracak hale getirebilirim? Eğer hiç umut yoksa babamı yeni sistem almaya nasıl ikna edebilirim?

RAM'i artırmayı (12 gb yapmayı) zaten düşünüyordum ama ekran kartını hâlâ kararlaştıramadım. Bütçe fark etmez ama sistemi çok kasmayan uygun bir "Nvidia" marka ekran kartı önerebilir misiniz? Ama lütfen ekran kartı "GTX 1080" olmasın çünkü bence gereksiz.

Ben "AMD" marka ekran kartları ile ilgilenmiyorum. Bana "Nvidia" markalı ekran kartı tavsiye edebilir misiniz?
Ayrıca gerekli mi bilmiyorum ama, monitörümün çözünürlüğü "1680x1050".

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı