Intel i5 3450 GTX 750 Ti Sistem Donma ve Düşük FPS Sorunu

wiibox

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

ASUS Strix GTX 750 Ti OC Edition grafik kartım var, kartı alalı 1 ay oldu fakat yaklaşık 4-5 gündür yaşamakta olduğum bir problemden size bahsetmek istiyorum, ben işin içinden çıkamadım. Şimdi ASUS'un GPUTweakII yazılımını indirdim ve oyuna girmeden önce kartın modunu OC'ye alıyorum ve oyuna giriş yapıyorum, hiçbir sorun yok. FPS değerleri vs her şey çok iyi derken ta ki oyunun ortalarına kadar. İşte şimdi bir sorunumuz var, sorun tam olarak oyunun ortasında ekrandaki görüntünün donması ama oyunun aslında hala çalışıyor olması. Bu sahneden sonra oyunun ekranı bir daha düzelmiyor, doğal olarak ben oyunu manuel kapatmak zorunda kalıyorum. Ardından tekrar oyuna giriş yapıyorum ama en büyük ve asıl problem de burada ki o da oyuna girdikten sonra FPS değeri asla 20'nin üstüne çıkmıyor ve ben sistemi yeniden başlatıp açana kadar düzelmiyor. Bu sorun tek bir oyundan değil tüm oyunlarda aynı olduğu için pek de hoş bir şey değil. Sorunuma yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden hepsine çok teşekkür ederim.

Not: PC'ye format attım, aynı zamanda oyunların çalıştığı diski de Low Level formatladım (İhtiyacı vardı zaten) ve ben GPU Tweak II yazılımını kaldırdım vs bir değişiklik olmadı. Yardımcı olması açısından sistem özelliklerini aşağıya yazıyorum.
Donanımlar;
  • Asrock Z77 Extreme4 OC
  • Intel i5 3450 3.10 GHz
  • Vengeance CL 9 16 GB RAM
  • ASUS Strix GTX 750Ti OC

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock yaptığınız için ekran kartı yüksek sıcaklıklarda çalışmak zorunda kalmış olabilir. GPU Tweak'i silerken program vasıtasıyla değiştirdiğiniz ayarları da eski haline getirdiniz mi? Bir de OC versiyon bir kart kullanıyorsunuz fabrika çıkışlı OC edildiği için üstüne bir de siz hız aşırtma yapmışsınız stabil çalışmaması doğal gibi geldi bana. Muhtemelen kart ısındığı için kendini korumak adına tam güç vermiyor.

benım sistem böyle csgo da fps 300den 100lere düştü . yabancı bi adamla görüştüm onun sistemi benimkisinin iki katı aynı sorun ondada var. bu olay win10 güncllemesinden sonra oldu ne yaptıysam eskisi gibi olmadı 3 4 gündür oynanmıyo

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    20,9 KB · Görüntüleme: 81
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    12,9 KB · Görüntüleme: 223
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    16,1 KB · Görüntüleme: 97
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    19,6 KB · Görüntüleme: 90
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı