Intel i5-3570k ve GTX750Ti 4GB GTA 5'te kasma sorunu

LykiaCZO

Decapat
Beyler normalde kasmaması lazım ancak oyun kasıyor. Bazıları darboğaz diyor ne olduğunu tam bilmiyorum. 4 GB RAM var çünkü anakartın bir RAM slotu bozuldu mecbur 4 GB RAM. Elimde bir tane daha var RAM, takamıyorum ama 4 GB GTA5 oynanır. Arkadaş da oynuyor benimki sistemden daha düşük ama oynuyor.

Düşük ayara alsam daha çok kasıyor.
6852cb891c2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz 104 derecede çalışıyor. Soğutucu fan olduğuna emin misiniz? Normali 60-70'tir. Kaynıyor resmen. O derecede işlemciniz zarar görür. Bilgisayarı daha fazla çalıştırmayın.

Beyler normalde kasmaması lazım ancak oyun kasıyor. Bazıları darboğaz diyor ne olduğunu tam bilmiyorum. 4 GB RAM var çünkü anakartın bir RAM slotu bozuldu mecbur 4 GB RAM. Elimde bir tane daha var RAM, takamıyorum ama 4 GB GTA5 oynanır. Arkadaş da oynuyor benimki sistemden daha düşük ama oynuyor.

Düşük ayara alsam daha çok kasıyor.
6852cb891c2.png
Dostum stok fan falan yok mu o sıcaklık ne öyle sınırda tam yanıyor resmen üstünde tam çay yapmalık yahu. Yoksa kule tipi soğutucu al COOLOR MASTER HYPER T4 önerim olur.

İşlemciniz 104 derecede çalışıyor. Soğutucu fan olduğuna emin misiniz? Normali 60-70'tir. Kaynıyor resmen. O derecede işlemciniz zarar görür. Bilgisayarı daha fazla çalıştırmayın.
5 aydır öyle bozulmuş mudur acaba
ısınıdan mı kaynaklanıyor muş bilmiyordum
ama kendi fanı
Isıdan mı dolayı kasıyor arkadaşlar
alıcam çünkü direk

İşlemci bu sıcaklıktayken tam performans veremez kasması normal. Benim laptopumdaki işlemcide Archeage'de %90larda kullanımda görünüyor. 95 Derece oluyor sıcaklığı. Bir de bakıyorum ki 2.0 Ghz taban 3.2 Ghz tavan frekans aralığında olması gereken işlemci 1.7 Ghz'de çalışıyor :D Sıcaklık artınca soğutma protokollerinden midir nedir işlemci frekansı düşüyor. Frekans göstergesini açıp bakman gerekiyor. Soğutmayı çözene kadar da bu kadar zorlayan oyunları oynamamanı tavsiye ederim.

Termal macunu değiştirin,yeni bir soğutucu alın. İşlemciniz ısındığı için frekans düşüyor böylece darboğaz oluyor. Ekran kartınızda bir sorun yok yani. Ayrıca günümüz oyunları için 4 GB ram yetersizdir. En az 8 GB ram'e sahip olmanız gerek yoksa oyunlarda sıkça donma ve takılmalar yaşarsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı