Intel I5 4460 çok ısınıyor

Görkem Tire

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
İslemciyi yeni aldım. Stok fanı taktım. Ama 10 dakika da 70 derece 1 saatte 100 dereceye çıktı. Soğutucuyu çıkardım taktım fayda etmedi. Yeni soğutu alacağım. Sizce sorun nedir? En fazla 70 TL'lik bir işlemci fanı tavsiye eder misiniz?

Hocam termal macun sürdünüz mü? Fanı muhtemelen yanlış takıyorsunuz. Kasada egzoz fan bulunuyor mu? Kasanın konumu nasıl yani hava alabilecek ve aldığı havayı atabilecek şekilde mi?

Zalman CNPS3X almanı öneririm.

Hocam termal macun sürdünüz mü? Fanı muhtemelen yanlış takıyorsunuz. Kasada egzoz fan bulunuyor mu? Kasanın konumu nasıl yani hava alabilecek ve aldığı havayı atabilecek şekilde mi?
Hava alabilece sekilde. Kablolari bilerek onunu kapatmasın diye yana doğru konumladım. Tekrardan macun surdüm. Fanı taktım. Yandaki kapama yerlerini sıkıca kapadım. Fan hicbir sekilde hareket etmiyor. Oynatmaya çalıstım olmadı. Kasa ise yerde dolabın icinde duruyor. Kapak açik ve kasanın yani da açik.

Bende 4460 kullanıcısıyım ve stok soğutucuyla kullanıyorum. 1 yıldır hiçbir problemim olmadı. Fan nasıl hareket etmiyor anlamadım, cpu fan yerine taktınız mı ucunu? Yada kabloda bir problem vardır. @BilgisayarKurdu

O ürün stok fanla aynıdır neredeyse. Bence almışken iyi bir soğutucu al. Xigmatek TYR SD962'ye bakabilirsin.
Tamam. Umarim bizim bilgisayarcıda vardir. Acikcasi stok fanimdaki sorunun nedenini hala cozemedim. Sizce ne olabilir. The Divisiom alacaktim parası buna gidecek.

Bende 4460 kullanıcısıyım ve stok soğutucuyla kullanıyorum. 1 yıldır hiçbir problemim olmadı. Fan nasıl hareket etmiyor anlamadım, cpu fan yerine taktınız mı ucunu? Yada kabloda bir problem vardır. @BilgisayarKurdu
Ben taktım. Bir 10 dakika oyun oynadıktan sonra 110 dereceye çıktı. Şok oldum. O yuzden hemen foruma bir sorayım dedim. Anormal bir durum çunku. Fan sıkıca bağlı. Macunu iyi dagıttim. Ama sorun var.

Fan hareket ediyor. Çalışıyor. Ama sıcaklık yüksek.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı