Intel i5 4590 ve MSI GTX 960 Sistem Darboğaz Sorunu

Pekmez

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Asus H 97 Plus Anakart
Intel i5 4590 işlemci
MSI GTX 960 2 GB ekran kartı
G Skill 2x 4GB (8 Gb) 1600 MHz ram
120 GB SSD 1 TB HDD (Oyunlar SSD'de kurulu.)
600 W'lık PSU

Böyle bir sistemin her oyunda değil ama genelde online oyunlarda darboğaz yapasının sebebi ne olabilir ve ne yapmam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden herkese çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rica ederim. Bilgisayarcıların o fiyatlardan alacağını pek sanmam. Ama letgo ve sahibinden üzerinden ilanlar verebilirsiniz. Bellek ve anakartınızın satın alınacağından eminim, işlemcinizi satmak sadece bir süre sürebilir. Piyasa fiyatının biraz altına inerek satabilirsiniz diye düşünüyorum.
Ekran kartını ne kadara satabilirim

Aslında işlemcinizin bu GPU'a darboğaz yapmaması gerekir. i5 4460 ile GTX970 ikilisini sorunsuz kullananlar da tanıyorum. Emin misiniz bir darboğaz problemi olduğuna?

Gözümden kaçmış. 450-550TL arası sahibinden.com üzerinde satanlar var. Bu fiyat aralığında satılacaktır.
Herşey için çok teşekkürler
Gözümden kaçmış. 450-550TL arası sahibinden.com üzerinde satanlar var. Bu fiyat aralığında satılacaktır.
Aslında işlemcinizin bu GPU'a darboğaz yapmaması gerekir. i5 4460 ile GTX970 ikilisini sorunsuz kullananlar da tanıyorum. Emin misiniz bir darboğaz problemi olduğuna?
Şöyle söyleyim online oyunlarda FPS droplar yiyorum Özellikle pubg de çok oluyor MSI afterburner ile kontrol ettiğim de anlık GPU kullanımı 0 a düşüyor ve donmalar yaşıyorum. CPU kullanımı da % 99 oluyor. Çok anlamam tabi ama araştırdığım kadarıyla Darboğaz gibi geldi sizde de öyle değil mi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı