Intel i5 6500 bilgisayar yükseltme tavsiyesi

judgmennt

Kilopat
Yer
Bilecik
Anakart: MSI B150M bazooka
İşlemci: Intel i5 6500
RAM: Corsair 16 GB Vengeance DDR4 2400MHZ CL14
Ekran kartı: EVGA GTX 1060 SC
Kasa: Zalman R1 600LE 600W
Monitör: Samsung cfg70 144Hz

Bütçe 3000TL civarı ama illa hepsini harcamasam da olur. Oyun odaklı yükseltme olacak. Şu an yükseltmem gereken ilk parçanın işlemci olduğunu biliyorum. Alacağım işlemcinin 1-2 yıl sonra şu anın 2060-2070 ayarındaki ekran kartı ve 4-5 yıl sonra tekrar ekran kartı almak istediğimde yine o zaman şu anın 2060-2070 ayarındaki ekran kartını kaldırmasını istiyorum.

Ilk önce Ryzen 5 3600 düşünmüştüm ama onla ilgili şu anlık ısınma sorunu, anakartların tam optimize olmaması gibi sorunlar olduğunu anladım forumda gördüğüm konulardan. i5 9600K düşündüm ama çekirdek ve threadin R5 3600'e göre daha az olması ileri de sorun olur mu diye düşünmeden edemiyorum. R7 3700X güzel gibi geliyor gözüme ama o da bütçemi aşıyor X570 anakart ile. tabii indirimlerle ne kadara düşer bilinmez.

Sizden anakart, işlemci gerekiyorsa soğutucu tavsiyelerinizi bekliyorum. Daha önce de dediğim gibi asıl hedefim 5-6 yıl sonra o zamanın düzgün sayılabilecek ekran kartında sorun çıkartmayacak bir işlemci almak. RAM vs. diğer parçalarım da kötü falan derseniz daha değişik upgrade tavsiyelerinize de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz gayet yeterli boştan yere masraf yapmaya gerek yok bence ama illa yapacağım diyorsanız, önce Ekran kartınızı, işlemcinizi elinizden çıkarın bütçeniz öyle kesinleşsin.

İşlemcini i5 9400F Alabilirsin OC edilemiyor ama Gayet Güzel İşlemci base 2.9GHz Max 4.10 GHz
Ekran Kartını ise 1650 Alabilirsin Geriye Ortamlama 300 400 TL kalıyor bu para ilede bi ssd alabilirsin
1060 satıp 1650 almak? Bilmemek ayıp değil bilmeden yorum yapmak ayıp.

O Ekran Kartı 3GB ama Haberin Olsun Ve 1060 Ve 1650 Arasında Çok Fark Var Sanırım Senin Kontrol Etmen Lazım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bak bir şu videoya.

Bütçe 3000TL civarı ama illa hepsini harcamasam da olur. Oyun odaklı yükseltme olacak. Şu an yükseltmem gereken ilk parçanın işlemci olduğunu biliyorum. Alacağım işlemcinin 1-2 yıl sonra şu anın 2060-2070 ayarındaki ekran kartı ve 4-5 yıl sonra tekrar ekran kartı almak istediğimde yine o zaman şu anın 2060-2070 ayarındaki ekran kartını kaldırmasını istiyorum.

Ilk önce Ryzen 5 3600 düşünmüştüm ama onla ilgili şu anlık ısınma sorunu, anakartların tam optimize olmaması gibi sorunlar olduğunu anladım forumda gördüğüm konulardan. i5 9600K düşündüm ama çekirdek ve threadin R5 3600'e göre daha az olması ileri de sorun olur mu diye düşünmeden edemiyorum. R7 3700X güzel gibi geliyor gözüme ama o da bütçemi aşıyor X570 anakart ile. tabii indirimlerle ne kadara düşer bilinmez.

Sizden anakart, işlemci gerekiyorsa soğutucu tavsiyelerinizi bekliyorum. Daha önce de dediğim gibi asıl hedefim 5-6 yıl sonra o zamanın düzgün sayılabilecek ekran kartında sorun çıkartmayacak bir işlemci almak. RAM vs. diğer parçalarım da kötü falan derseniz daha değişik upgrade tavsiyelerinize de açığım.
Bu sistemle güncel oyunları gayet rahat oynarsın.
Neden yükseltmeye gittin ki?

Aslına bakarsan sistemin için 512GB Kingston SSD alırsan çok çok daha iyi yapmış olursun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı