Intel i5 6500 GTX 970 Sistem Toplama

Mertimsi

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaslar aranıza yeni katıldım. PC topladım ancak bileşenler darboğaz yapar mı bilmiyorum. Ayrıca sizden kasa önerisi istiyorum. Yardımcı olur musunuz? Her türlü öneriye açığım arkadaşlar.
Screenshot_2016-04-25-16-03-50.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart için daha ucuz ürünlere bakabilirsin. İşlemcin oc desteklemediği için oc destekli bir anakarta gerek yok. 250TL lik anakartlar da işini fazla fazla görebilir. Ekran kartı işlemci uyumu gayet iyi dengeli. Kasa seçerken youtube inceleme videolarına bakmanı öneririm. Özellikle kablolama için bölümleri olan kasalar hem kurulum hem de kasa içi hava akımı için kolaylık olur. Forumun %50sinden fazlasında Zalman Z3+ var sanırım gördüğüm kadarıyla.

Darboğaz söz konusu olmaz fakat işlemci k serisi değil. O yüzden z serisi bir anakart almamalısınız bence. Bir de o anakart o.c ile 3200 Mhz ye ulaşabiliyor yani gidipte 3200 MHz ram almak tamamen israf olur ve sırf ramleri o.c yapmak için z serisi anakart almamalısınız.

Bütçeyi ramden ve anakarttan kısıp GTX 980 alabilirsiniz. Veya kararınıza göre o karttan daha ucuz olan R9 390X te alınabilir. Bunların ikisi bile o işlemciye darboğaz yapmaz (y)

gençler sinerjiden böyle birşey mi alayım yoksa vatandakini mi alayım

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    88,6 KB · Görüntüleme: 237
  • Adsızghf.png
    Adsızghf.png
    69,4 KB · Görüntüleme: 237
Bu arada o sisteme sıvı soğutma alman garip olmaz mı nasıl olsa o.c yapmayacaksın işlemcini o da aşırı bir derecede ısınmaz gereksiz bence.

Sinerji güvenilir. (y)

Tabi ki var. Sadece K uzantılı işlemcilerde stok fan bulunmuyor. Zaten mantıklı olan da bu. OC yapacak olan stok fanla bu işi yapacak değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı