Intel i5 6500 MSI GTX 960 Gaming 4G Sistem Toplama

i56500 o ekran kartına cok fazla bence, ana kart ve işlemciyi i56400 yaparak gtx 970 alabilirsin
Gtx 970 kaç lira farkında mısın?

Biz sana yardım etmek için buradayız aklındaki soruları sor cevaplayalım şüphelerin gider hem de kafa karışıklığın düzelir.
Amd nin driver lar güncelleniyormu. Fps farkı olmasına rağmen NVidia mı almalıyım. Amd rx 480 alsam pişman olur muyum?

RX 480 daha çıkmadı çıksın alırsınız ama pişman olacağınızı zannetmiyorum. Driver güncellenmezse yeni çıkan oyunları AMD kart sahipleri nasıl oynayacak ?

Sapphire Rx480 bekle.

Ne kadar kendilerini geliştirselerde Amd NVidia ile yazılım bakımından karşılaştırılamaz. Amd r9 380 ekran kartını bazı arkadaşlarım kullanıyor ve oyunda takılmalar ve ani fps düşüşü oluyor. Ama demiyorum Amd almayın diye o da alınılacak en iyi f/p markası.
Bende Sapphire r9 380 kullanıyorum, hiç öyle durumlar yaşamadım. Üstelik çoğu oyunu gerçek 1440p de oynuyorum. mesela Ets 2 1440p, %400 ölçekleme, herşey full oynuyorum, hiç drop felan yaşamadım.

Sizin tavsiye ettiğiniz ekran kartını inceledim. Gerçekten ekran kartı çok performanslı. Ama AMD'ye pek güvenmiyorum. Yazılım ve kullanım ömrü bakımından.
Ben çıktığı günden beridir, yaklaşık bir senesi doldu Sapphire r9 380 dual-x 2gb kullanıyorum, düşük fps alsam bile; 30 fpsnin altına düşmemek kaydıyla ayarları ona göre yapıyorum, her günde en az 4 saat aralıksız oyun oynarım karttan duman attırıyorum resmen. Kart banamısın demiyor.

RX 480 Satışa çıkacak , ülkemize gelecek , eski kartların stokları kalmasın diye onlara indirim uygulanıp bu karta zam uygulanacak zaten stok az fiyat iyice uçacak. Sonra eski kartların stokları azalınca bu karta indirim uygulanacak ama bu seferde stokta kart olamayacak yine bekleyeceksiniz sonra GTX 1060 duyurulacak siz onu bekleyeyim diyeceksiniz ve bekleye bekleye yaz bitecek oynayamadığınız oyunlar ile kalacaksınız. Alın oynayın arkanıza bakmayın.

Nvidia olarak gtx750 ti veya 950, Amd olarak r9 380 alın paşalar gibi oynayın oyununuzu. Neden yok o çıkacak onu bekle yok bu çıkacak bunu bekle. Boşver çıkarsa çıksın, firmalar kuluçka makinesi gibi, hergün birşeyler çıkarıyorlar.

Nvidia olarak gtx750 ti veya 950, Amd olarak r9 380 alın paşalar gibi oynayın oyununuzu. Neden yok o çıkacak onu bekle yok bu çıkacak bunu bekle. Boşver çıkarsa çıksın, firmalar kuluçka makinesi gibi, hergün birşeyler çıkarıyorlar.
Ama bu kart aynı paraya satılan kartlardan daha performanslı olacak.(en azından öyle gözüküyor)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı