Intel i5 6500 ve R7 200 Casper Sistem Performans Sorunu

skarboy17

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim iyi olmasına rağmen eski nesil oyunlarda bile düşük FPS alıyorum yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 200 dediğiniz ekran kartı tam olarak hangi ekran kartı? Benim o seride bildiğim en düşük ekran kartı R7 240 ve o bile eski oyunları açabiliyor fakat ona güçlü demek buradaki kullanıcıların sistemlerine ayıp olur. Casper bildiğimiz üzere işlemciyi yüksek tutup ekran kartından kısan bir marka. Fiyatları da bu tarz sistemler için oldukça pahalı. Zaten bunu yapmayan hazır bilgisayar markası sayısı bir elin parmak sayısından fazla değildir.
Windows 10 kullanıp Age of Empires 2 (HD olmayan) veya Red Alert 2 gibi oyunlar oynuyorsanız kasma sorunu almanız çok normal çünkü bu oyunlar da eskidiği için yeni nesil bir işletim sistemiyle uyumsuz olabiliyor.

@SAKULTA973 Yanlış bilgi. R7 200 serisinin her kartı HD Graphics 530'dan daha fazla performans verir.
Test bulsaydım atacaktım ama test yapmaya bile gerek görmemişler :D Neyse şunu atayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
APU'nun içerisindeki ekran kartı R7 250'nin GDDR3 versiyonuydu yanlış hatırlamıyorsam. Ve GTA V test sonuçları belli; en düşük ayarlar, 1080P'de ortalama 30FPS. HD 530'un testi de bu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
.
Yani HD 530'un ortalama R7 240 kadar performansı var diyelim. Sen gelmiş bana R7 200'ü savunuyorsun. Arkadaşın kartı 200 serisinden 2X0 değil, direk 200. Artık konuşmaya gerek görmüyorum.

Apu sistemdeki r7 240 ile normal r7 240 ı karşılaştırmanız ilk hata. bu linkte zaten attığınız 2. videodaki 720p low ayarlardaki fps ile r7 240 ın 768p deki farkını görebilirsiniz
. 2. olarak r7 200 diye bir kart yoktur bu seridir. Dxdiag ta r7 200 series diye geçer yani bu en azından r7 240 dır. Ve bu arkadaşın ekran kartının r7 250 olma şansı var dediklerin tamamen saçmalık.

Yav tamam diyelim daha performanslı. Adı üstünde ''Casper Sistem''. Ben o sistemin ekran kartından hayır beklemem. Testleri de gördük zaten, sizin attığınız testler ile hemen hemen aynı denilebilecek güçte HD 530. Daha uzatmanın anlamı yok, hala daha kartı çıkardığında daha çok FPS alacağını düşünüyorum.

@SAKULTA973 attığın videodaki sistemde i7 6700k kullanılmış yani bu videodaki performanstan alamaz i5 6500 ile. İ5 6500 içindeki HD530 daha az performanslı i7 6700k ya göre.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı