İntel i5 6500 ve Rx470 4 GB ile sistem

KarLLosTT

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar başlıktada söylediğim gibi Intel i5 6500 ve RX R470 4 GB ile bir PC toplamayı düşünüyorum bana yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ara Toplam2.439,71 TL
Toplam KDV439,15 TL
Sepet Toplam Fiyatı2.878,86 TL
[TBODY] [/TBODY]

3.030TRY gibi bir bütçem var diyorsanız SSD Samsung Evo 750 GB alabilirsiniz.

Tavsiyem;

Anakart : MSI H110M PRO VHL
İşlemci : i5 6500
Ram : 8x2 Kingston HyperX Fury 2133Mhz
Ekran kartı : Sapphire RX 480 Nitro 4GB
Ssd : Samsung 750 Evo 120GB
Kasa : Dark N10
Güç Kaynağı : KCAS 600W 80+

Hayırlı olsun. :)

Önerileriniz için teşekkür ederim peki birde bu sisteme monitör önerirmisiniz ??
Viewsonic VX2257 FreeSync veya VX2457 aralarında 100 TL fark var biri 21 biri 23 inc olması lazım.

Ara Toplam2.439,71 TL
Toplam KDV439,15 TL
Sepet Toplam Fiyatı2.878,86 TL
[TBODY] [/TBODY]
3.030TRY gibi bir bütçem var diyorsanız SSD Samsung Evo 750 GB alabilirsiniz.
Nasıl ucuzlamış bu kadar yahu keşke sipariş verseymişim...

450 TL'lik bir monitör bu sistem için çok vasat kalır.(şahsi fikrim), ancak ben yinede bir link vereyim BENQ 21.5" GW2270H Full HD Led Monitör .
Ancak uygun gördüğüm ekran Viewsonic VX2257-MHD 21.5" 1ms (Analog+HDMI+Display) AMD Fiyatı budur. Bütçen biraz daha arttırıp tercih edersen daha mantıklı olur. Zira ekran kartının performansını hiçe sayacak br monitörün anlamı olmaz.

teşekkürler ama bu 2 monitör arasındaki fark nedir??
sonuçta ikiside 21.5 inç ikiside full hd ??

teşekkürler ama bu 2 monitör arasındaki fark nedir??
sonuçta ikiside 21.5 inç ikiside full hd ??

Dostum monitörler sadece senin yukarıdaki yazdıklarından ibaret değildir. Farklılık gösteren bir çok parametre fiyatın artmasına etki eder. Viewsonic için;
RX 470 ekran kartı tercih ettiğin için FreeSync olması bir avantaj sağlar.(yırtılmaları minimuma indirir).
75 Hz' lik bir monitördür. Diğeri 60 Hz'dir. LOL - CS GO gibi oyunlar oynuyorsan 75 Hz etkisini görebilirsin. Diğer üst seviye oyunlar için çokta önemli değil.
2sn etkime süresi.

Dostum monitörler sadece senin yukarıdaki yazdıklarından ibaret değildir. Farklılık gösteren bir çok parametre fiyatın artmasına etki eder. Viewsonic için;
RX 470 ekran kartı tercih ettiğin için FreeSync olması bir avantaj sağlar.(yırtılmaları minimuma indirir).
75 Hz' lik bir monitördür. Diğeri 60 Hz'dir. LOL - CS GO gibi oyunlar oynuyorsan 75 Hz etkisini görebilirsin. Diğer üst seviye oyunlar için çokta önemli değil.
2sn etkime süresi.

Teşekkürler dostum

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı