İntel i5 6600k İçin Soğutucu Önerisi

SkyTeck

Hectopat
Daha fazla  

Dosya Ekleri

• masüstü.png
    masüstü.png
    52,6 KB · Görüntüleme: 764
Sen i5 6600k alıyorsan amacın o.c yapmaktır. Eğer amacın bu olmasaydı i5 6600 tercih ederdin.

Peki sana soruyorum böyle bir işlemciye ucuz bir soğutucu taktın Hz değerini en fazla ne kadar artırabilirsin? Ben söyleyeyim 4.0GHz artırırsın, peki sonra yük altında 80 derecelerde geziyor. Sonuç düşük performans daha kötüsü, işlemcinin yanmasına bile sebeb olabilir.

Uzun lafın kısası sana önerebileceğim en iyi soğutma sistemi cooler master hyper t4 olur. Neden diye sorarsan 4 ısı borulu en ucuz soğutma sistemi budur daha ucuzu elbet bulabilirsin, ancak ya kimsenin bilmediği bir markadır yada aldığın yerden kuşku duymalısın. İyi sosyaller

Son düzenleyen: Moderatör:
Skylake işlemcilere sıvı soğutma alınmasını öneriyorum. Hava soğutmanın ağırlığından dolayı bükülebiliyor. 240 TL ye Cooler Master Seidon 120V sıvı soğutma sistemi almalısın bence.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı