Intel i5 9300H ile 2080 Ti darboğaz olur mu?

Trieetz

Kilopat
Makaleler
9
Tabii ki olur darboğaz. Çözünürlüğü DSR ile arttırarak bir nebze olsun darboğazı azaltabilirsiniz. Hem bu aparattan dolayı olan performans kaybı olur hem de darboğazdan olan performans kaybı. Ayrı olarak bir de güç kaynağı gerekecek, onu halledersiniz zaten. Bazen bu aparatların çalışmama ihtimali de olabiliyor. Muhtemelen çalışır ama. Wi-Fi adaptörü gideceğinden ethernet veya USB ile telefondan paylaşılması gerektiğini de biliyorsunuzdur sanırım.

eGPU hala stabilize edilmiş bir sistem değil. Özellikle ekran kartı sürücüleri sıkıntı çıkarabiliyor. 2080 Ti + eGPU aparatı + PSU alacağınıza direkt iyi bir dizüstü bilgisayar ya da masaüstü bilgisayar alın. eGPU günümüzde mantıklı bir seçim değil gibi.

2080 Ti olması gerekmiyor illa. Maksimum bu işlemcinin besleyebileceği bir ekran kartı biliyor musunuz?
Hocam çoğu yüksek güçteki ekran kartıyla darboğaz yapar. İsterseniz 2080 Ti alın, ileride masaüstü sistem toplarsanız orada kullanırsınız. Darboğazın olup olmaması çok önemli değil. Sadece verilecek performansı kısıtlar. Ama daha çok ekran kartı kullanan oyunlarda daha yüksek performans alırsınız.

Hocam çoğu yüksek güçteki ekran kartıyla darboğaz yapar. İsterseniz 2080 Ti alın, ileride masaüstü sistem toplarsanız orada kullanırsınız. Darboğazın olup olmaması çok önemli değil. Sadece verilecek performansı kısıtlar. Ama daha çok ekran kartı kullanan oyunlarda daha yüksek performans alırsınız.

Allah'ın izniyle onu da alacağım öğrenci oluyorum yurt dışındayım hem iş hem oyun hem de taşınabilirlik açısından laptop aldım geçici düşünüyorum o aparatı sonra mutlaka masaüstüne geçeceğim zaten ekran kartını masaüstündede kullanıyorum. Tavsiyeniz var mı 9300 rahatlıkla besleye bileceği güçlü bir ekran kartı? (AMD'de olur sorun değil)

Evet hocam ekran 1080P zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı