Intel i5 9300H ve i7 9750H arasındaki FPS farkı

MyBelaTr

Decapat
Son düzenleyen: Moderatör:
Birisi (i5-9300H) 4 çekirdek diğeri (i7-9750H) 6 çekirdek. Uzun ömürlülük açısından i7-9750H daha mantıklı olacaktır bence. Ama i7-9750H'e GTX 1660 Ti yakışır GTX 1650 değil.

Edit: Arada 500 TL fark varmış. O kadar değer mi bilmiyorum oyun için :kararsız:

Oyunlarda CS:GO veya islemciye yuklenen strateji tarzi oyunlar oynamiyorsaniz 500TL'ye degmez. Onun yerine RAM'i 2x8 yapin ve depolamayi arttirin. Ileriye donuk islemcinizi i7 olarak secseniz bile 1650 eskiyecek ve yetersiz ekran karti ile isterseniz i9 9900K kullanin pek bir ise yaramaz.

Laptop işlemcileri masaüstü işlemcileri gibi performanslı değildir. Hazır almışken en iyi işlemciyi almak en mantıklısı olur.
i5 9300H'nin Cinebench skoru 2100-2200 civarlarinda geziyor. i7 7700K ise 2453 gibi bir skor aliyor. Ayrica tek cekirdek skorlari da birbirine oldukca yakin. Eskinin masaustu K serisi i7'sine kafa tutuyor. Bu ekran kartini rahatlikla besleyebilen bir islemci.

Aradaki FPS farkı azdır (%2-3). Nedeni ise saat hızı farkıdır. Ki saat hızı farkının bedelini sıcaklık ile ödüyor zaten. Oyun için alınacaksa 9300h tamamen yeterlidir. Render, yayın ile uğraşacaksan 9750H almanı öneririm.

Aradaki FPS farkı azdır (%2-3). Nedeni ise saat hızı farkıdır. Ki saat hızı farkının bedelini sıcaklık ile ödüyor zaten. Oyun için alınacaksa 9300h tamamen yeterlidir. Render, yayın ile uğraşacaksan 9750H almanı öneririm.
yok zaten üniversite için alıyorum canım sıkıldıkca oyun falan almışken isinialım diye 1050 yerine bunu tercih ettim onunda performans testını bulamadım yayın konusuna gelırsek eve gelince oyle ufak tefek cok hurra diye degil
Laptop işlemcileri masaüstü işlemcileri gibi performanslı değildir. Hazır almışken en iyi işlemciyi almak en mantıklısı olur.
biliyorum ve ben zaten bütceyi i5e kadar yükselte bildidm

Son düzenleme:
Ekstra işlemci gerektiren bir şey yok ise; i5 9300H - GTX 1650 ikilisi tam kıvamında iş görecektir merak etmeyin.

Geri
Yukarı