İntel i5 9300H ve i7 9750h arasındaki fark

PeeWee

Hectopat
Daha fazla  
Oyun için laptop bakıyorum. Monsterin Abra serisinden 2 tane laptop gördüm, tüm özellikleri aynı(GTX 1650, 8 GB RAM VS)sadece işlemci olarak biri I5 9300h diğeri I7 9750h ama arada yaklaşık 600 TL fark var. Sizce 600 TL'ye değer mi yoksa 9300h işimi görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynayacaksan 9300H işini görür. 9300H'nin 4 çekirdek ve 8 izleği var, 9750H'nin ise 6 ve 12. Eğer yayın, render vs. yapmayı düşünürsen 9750H daha mantıklı.

Monster Abra A5 v16.1.1 kullanıyorum, işlemcim i5 9300h cinebench sonuçlarını koyuyorum. i7 işlemciye sahip bir arkadaş da koyarsa karşılaştırma açısından iyi olur. OpenGL testinde ekran kartının da payı olabilir emin değilim ve sistemi de Windows 8 olarak algılamış halbuki Windows 10 kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• cpu benchmark 08.06.2019.PNG
    cpu benchmark 08.06.2019.PNG
    73,5 KB · Görüntüleme: 574
FPS farkı çok fazla olur mu? Benim de bütçem 6000 TL civarında i5 9300h olanı alırsam Monster marka 16 GB RAM olarak alabiliyorum. Yoksa i79750h 8 GB RAM olanı almak mantıklı ikisi arasında kaldığımızda?

FPS farkı çok fazla olur mu? Benim de bütçem 6000 TL civarında i5 9300h olanı alırsam Monster marka 16 GB RAM olarak alabiliyorum. Yoksa i79750h 8 GB RAM olanı almak mantıklı ikisi arasında kaldığımızda?
Bence mantıklısı 6000 TL ile güzel bir kasa toplamak çünkü bu tarz markalar genelde aracı rolünde :)

Yıllardır aynı konu değil mi sizce de? Kasa toplamayı ben de çok isterim ama yerimde durmayacaksam kasanın mantığı nedir?
Oyun için almak çok saçma sadece evinde oynasan fakat daha az para harcayarak daha iyi grafiklere sahip olsan ne kaybedersin? Gittiğin yerlere oyun oynamak için gitmiyorsundur umarım.

Oyun için almak çok saçma sadece evinde oynasan fakat daha az para harcayarak daha iyi grafiklere sahip olsan ne kaybedersin? Gittiğin yerlere oyun oynamak için gitmiyorsundur umarım.
İstediğin yere istediğin amaçla gidersin belirli bir bütçe ayırıp alıp almamak kişinin elinde zaten. Ben aldığım bilgisayarı yanımda taşımak isterim masaüstü bunu karşılamadığı için dizüstüne yönelirim ki bu tüketicinin en doğal hakkı.

Dizüstü mü masaüstü mu
İstediğin yere istediğin amaçla gidersin belirli bir bütçe ayırıp alıp almamak kişinin elinde zaten. Ben aldığım bilgisayarı yanımda taşımak isterim masaüstü bunu karşılamadığı için dizüstüne yönelirim ki bu tüketicinin en doğal hakkı.
Tercih yapmak size kalmış ne desem yalan :(

Geri
Yukarı