Intel i5 9400F için soğutucu önerisi

Montajı düzgün yapıldı mı peki? Termal macunu falan ne durumda? Değerlerin çok anormal. Soğutucu alacaksan da attığım soğutucu işini görür.

Hocam en son ağustos ayında amcamın dükkanına yollamıştım termal macun bakımı falan yapılmıştı.

Montajı düzgün yapıldı mı peki? Termal macunu falan ne durumda? Değerlerin çok anormal. Soğutucu alacaksan da attığım soğutucu işini görür.

Hocam peki soğutucu kasaya sığar mı?

Son düzenleme:

Hocam tam olarak model bilmiyorum ama görsel olarak buraya yükleyeyim belki biliyorsunuzdur.
IMG20240428172938.jpg

Sağ olun hocam attığınız soğutucuyu alacağım. Aldıktan sonra unutmazsam buradan sıcaklık değerlerini paylaşırım.
Kasa modeli Xigmatek Grip olması lazım. 155 mm'ye kadar soğutucu desteği sunuyor. DeepCool AG400 ise 150 mm.

Dostum montaj hatası olabilir mi? Stok soğutucu da olsa o işlemci o derecelerde çalışmaz. Fanın çalıştığına emin misin?
O islemci bende de var eger ayni hatayi yapmadiysak gercektende oyle oyunlarda 100 e cikiyor

Nays kartın varsa 900 TL civarına gelir:

Bunu alirsam nasil olur bosta 45 cs 2 de 99 derece oluyor islemcim COOLERMASTER MasterGel Regular MGX-ZOSG-N15M-R2 1.5 gram Thermal Macun bu macunu kullanicam

O islemci bende de var eger ayni hatayi yapmadiysak gercektende oyle oyunlarda 100'e cikiyor.

Bunu alirsam nasıl olur bosta 45 CS 2 de 99 derece oluyor islemcim Cooler Master MasterGel regular mgx-ZOSG-N15M-R2 1.5 gram thermal macun bu macunu kullanacağım.

Dostum benim boştada 70 dereceleri görüyor.

Dostum benim boştada 70 dereceleri görüyor.

Termal macununu yenileyeceğim soğutucu almadan önce gerek olursa soğutucu alacağım ben.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı