Intel i5 9400F işlemciy anakart önerisi

Immortall46

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Daha önceden kullanmakta olduğum 6.nesil i3 işlemcimi ve anakartımı sattım. Şimdi i5-9400F işlemci almayı planlıyorum eski işlemcim GTX 1060 ekran kartıma bazı oyunlarda çok ciddi darboğaz yapıyordu. Anakart olarak da bütçemi düşündüğüm için uygun fiyatlı bir şey almayı planlıyorum.

.

Bu anakartı alırsam herhangi bir uyumsuzluk sorunu yaşar mıyım ve BIOS güncellemem gerekir mi?

Yeni sistem toplayacaksan Intel sistem toplama AMD sisteme geç. i5-9400F'de kurtarmayabilir çünkü 6 çekirdekli. Battlefield V gibi ağır online oyunlar oynayacaksan zorlanabilir.

Bütçene uygunsa Ryzen5 3600 işlemci al, alamıyorsan Ryzen 5 2600 al. Onu da alamıyorsan Ryzen 5 1600 al i5-9400F'den daha iyi olur.

1.png

Hocam amd işlemci almayı planlamıyorum teşekkür ederim. Benim sorum herhangi bir uyumluluk sorunu olur mu şeklindeydi ek olarak elimde 8 gb ddr4 2133 mhz ram var. Bu anakartla o bir sorun çıkartır mı acaba?

Hocam amd işlemci almayı planlamıyorum teşekkür ederim. Benim sorum herhangi bir uyumluluk sorunu olur mu şeklindeydi ek olarak elimde 8 gb ddr4 2133 mhz ram var. Bu anakartla o bir sorun çıkartır mı acaba?

Bir sorun çıkartmaz, işlemci destek listesinde ismi yazıyor. Yalnız takmadan önce F11 Bios update'i kurulu olması lazım yüklü olarak geliyordur büyük ihtimal.

DDR4 2133MHz RAM desteği de var anakartın takarsın.

1.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı