Intel i5-9400F uyumlu anakart önerisi

H310 anakart ile direk çalışmaz İ5 9400F BİOS güncellemesi yapman gerekir. Onun için eski işlemci ile PC'yi açacan güncelleyecen sonra tekrar i5 9400F flan takıcan adam uğraşmakta istememiştir.
B365 anakart alırsan direk tak çalıştır olur sorunsuz kullanırsın.
İllaha Asus olsun diyorsan şu model nasıl 4 slot RAM çift M2 destekli B365 model 585 TL.
PRIME H310M-K R2.0 | Anakart | ASUS Türkiye kendi sitesinde 9 uncu 8 inci nesil işlemcileri destekler yazıyor

Arkadaşlar merhaba. İ5 9400f ile birlikte msi b360 m anakart aldım, bios güncellemesi yapıldı fakat anakartın üzerindeki ekran kartı bozuk çıktı. İade ettim henüz onaylanmadı gerçi ama ben takıp bios güncellemesi yapmadan çalıştıracağım uygun fiyatlı bir board istiyorum. B365m direk çalışıyor mu? Birde pro vh ile vdh hangisi tercih edersiniz?

@realdeal

Anakarttaki ekran kartı bozuk çıktı derken? Artık anakartta grafik işlemci bulunmuyor, işlemciye koyuyorlar. Kartta sorun yok. F model işlemcilerde grafik işlemci yok.... Keşke önce sorsaydın.

Ya F olmayan işlemci alacaksın ya da ekran kartı alacaksın. Anakart değiştirmek bir işe yaramaz.

Harici ekran kartı kullanmayacağım ama ofis bilgisayarı. Neden on board bağlantı var o zaman onu anlamadım.
Bu arada ekran kartı takıp denediğimde çalıştı. Ben f işlemcide grafik işlemci olmadığını bilmiyordum. On board üzerindeki bağlantılar grafik işlemcisi olan işlemciler için sanırım. Olayı şimdi anladım ama geç oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı