Intel i7 10700K vs Ryzen 7 3800X

ExHextra

Hectopat
Yaklaşık 2 hafta sonra bilgisayar toplayacağım. Oyun odaklı bir sistem olacak. İşlemci için 3000 TL ile 4000 TL arası bir bütçem var. Bilgisayarın sessiz çalışmasını ve hızlı olmasını istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Ryzen 7 3800X der ve susarım. Intel almayın aldırmayın :D. Ama tam rakipde değiller bundan dolayı Benchmark'larda Intel bazen geçebiliyor. Mantıken AMD'nin ki eski jenarasyon olmasına rağmen hem daha ucuz hem de neredeyse aynı performanstalar. Yeni çıkan Ryzen 7 XT serisine bakın. Yakında çıkacak ve piyasanın en iyisi olmayı sürdürecektir diye düşünüyorum. XT'yi beklerim diyorsanız kesinlikle XT ama bekleyemem acelem var diyorsanız AMD alın artan parayla da boğazda güzel bir yemek yiyin bence :D.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kesinlikle 10700K. Alın da Intel kalitesini tadın. AMD fanları bastı yine 😒

Aman Allah'ım daha fazla paraya daha düşük performansı kalite zanneden arkadaşlar geldi. Ne yaparım bilmiyorum çok korkuyorum :D. Allah aşkına ilk önce soğutucularınızı değiştirin.

Amaçlarınıza göre 10700K daha iyi performans verir, çok yüksek frekanslara ve çok iyi bir tek çekirdek performansına sahip. 3800X bütçenizin çok çok altında, 3800X alıp daha iyi bir ekran kartı alabilirim derseniz tabii ki daha mantıklı olur ama işlemci olarak 10700K daha iyi.
Sıvı soğutma almayı unutmayın bu arada.

Aman Allah'ım daha fazla paraya daha düşük performansı kalite zanneden arkadaşlar geldi. Ne yaparım bilmiyorum çok korkuyorum :D. Allah aşkına ilk önce soğutucularınızı değiştirin.

O zaman size dandik R5 3600 ile gelen soğutucunuz ile iyi günler.
10700K soğutucu ile gelmiyor zaten. Bilgilenin de gelin.

Konu sahibine 10700K ve güzel bir soğutucu almasını önerip, çıkıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı