Intel i7 2620M işlemciye darboğaz yapmadan kullanılabilecek ekran kartları?

Kusura bakmayın laptop işlemcisi olduğunu yeni gördüm ama bazı arkadaşlarım i5 5600 bağlamıştı diye hatırlıyorum.

Laptopta işlemci değiştirilebilir fakat ciddi sorunlar meydana gelebilir. Pil ve diğer parçalar mevcut olduğu performansa göre dizayn edilmiştir çünkü.

Kusura bakmayın laptop işlemcisi olduğunu yeni gördüm ama bazı arkadaşlarım i5 5600 bağlamıştı diye hatırlıyorum.

i5-5600 diye bir model yok ki, olsa bile zaten konu sahibinin anakartı sadece 2. ve 3. nesil laptop işlemcilerini destekler, eğer anakartı işlemci değişimine imkan veriyorsa en fazla i7-3612QE takar, kısaca bu arkadaşa zamanında izoly, turbox türevi bir sistemi kitlemişler. i7, 4GB ekran kartı diye mobil i7 işlemci rezil GT 730 ekran kartlı bir kasayı oyun bilgisayarı adı altında almış :).

İşlemci değişmesi için ana kart değişmesine gerek var mı yoksa intel i7'nin başka bir işlemcisini alabilir miyim.

İşlemci değişmesi için ana kart değişmesine gerek var mı yoksa intel i7'nin başka bir işlemcisini alabilir miyim.

Merhaba öncelikle i7 10.Nesil değilse evet değişim yapılabilir lakin performans olayı yukardaki arkadaşın dediği gibiyse pek tavsiye etmem.

i5-5600 diye bir model yok ki, olsa bile zaten konu sahibinin anakartı sadece 2. ve 3. nesil laptop işlemcilerini destekler, eğer anakartı işlemci değişimine imkan veriyorsa en fazla i7-3612QE takar, kısaca bu arkadaşa zamanında izoly, turbox türevi bir sistemi kitlemişler. i7, 4GB ekran kartı diye mobil i7 işlemci rezil GT 730 ekran kartlı bir kasayı oyun bilgisayarı adı altında almış :).
Evet maalesef

Kusura bakmayın genellikle mobilden halledince işlemleri 5 ve 6 nın yeri kaymış. 6500 olması gerek

İzoly'den bile beter bir asus laptopum var maalesef.
Neyse ben daha fazla bozmadan işinizi keyfinize bakın,sağlıcakla kalın 😊

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı