Intel i7 3770k sistem toplama

Technology

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba arkadaşlar.

Toplayacağım bilgisayarın özellikleri şunlar...

İşlemci - Intel i7 3770k
Anakart - MSI Z77A-GD55
RAM - CORSAIR 16 GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600Mhz
Ekran Kartı - ASUS HD7950 DirectCU II TOP
SSD - CORSAIR 120GB Neutron
Sabit Disk - SEAGATE 3.5 1TB Barracuda

Arkadaşlar bu sisteme kaç Watt'lık bir güç kaynağı gerekir acaba? Adresini de atarsanız sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kesinlikle fiyat sorunum yok yani daha ucuz olsun diye i5 almak istemem. Ayrı bu bilgisayar sadece oyunlar için değil. Ps, AfterEffects gibi programlar da açıcak ve oyun videoları çekecek ayrıca render yapıcak
fiyat sorunum yok demiştim ama aslında daha ucuz olduğu için 7950 almak istedim :D Ve render ın ekran kartının belleğini çok yediğini biliyorum bu yüzden bu kartı seçtim.

Render için de aynı zaman da bir tek işlemci değil güçlü bir ekran kartına ihtiyacınız var. Para dert değilse size tavsiyem GTX 680, i7 3770k almanız.

Veya HD 7950alın size kalmış. Onun dışında sistemin diğer bileşenleri güzel, sadece HDD'yi WD Caviar Blue alırsanız daha iyi olacaktır. :D

:D Herkes bu kasayı beğeniyor, bundan kötü kasa yok. Giriş seviyesi bir kasa aslında bakarsan, dış görünüşe aldanma. Ayrıca ASUS HD 7950 sığmaz.

Benim tavsiyem Corsair C70, veya Corsair 400R, veya Corsair 500R.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı