Intel i7 4712MQ | GeForce 940M | 8 GB RAM Özellikli Casper Laptop Alınmalı mı?

• Konuyu başlatan bfbt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 13B

bfbt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarın markası Casper ve özellikleri şu şekilde:
Intel Core i7 4712MQ 2.30-3.30 GHz
8 GB DDR 3 RAM
1000 GB HHD (SSD yok)
GeForce 940M Paylaşımsız 2 GB ekran kartı
Fiyatı 2300 lira. Sizce bu parayı hak eder mi? Ailem bilgisayarı internetten almama izin vermiyor. Ve toplama gibi bir alternatifim yok. Ailem laptopta kararlı. Bu bilgisayar haricinde bana başka bir bilgisayar öneriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. Veya bu bilgisayarı alırsam seneye parça değiştirmeyi düşünüyorum. Hangi parçaları nelere değiştirmem gerektiğini yazar mısınız? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle öyle güçlü bir işlemciye 940m ekran kartı hiç olmamış. Casper önermiyoruz. Bütçe belirtin biz önerelim.

Cihaz ilk 15dk çatır çatır her oyunu oynatır sonra yavaş yavaş FPS düşmeye başlar ve rahatsız edici bir fan sesi gelmeye başlar. Ve sonunda 5-10FPS' e kadar düşer yada sistem aşırı ısınmadan kapanır. Bu dediklerim Casper cihazların neredeyse hepsinde var.

Asus K555LN alabilirsin.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Bütçem 3000 tl civarına kadar çıkabilir.Ama hala ne alacağıma karar veremedim. Asus K555LN' nin hangi versiyonu olduğunu veya alabileceğim daha iyi marka model varsa yazarsanız sevinirim

100-200tl daha ekleyebilirseniz Monster abra serisine bakabilirsiniz. Eğer ekleyemezseniz Asus X550JX' in i7 versiyonlu cihazını alabilirsiniz.

Peki bu bilgisayarları nereden alabilirim. Teknosa da varmıdır.

Veya internet üzerinden almam gerekiyorsa hangi siteden almalıyım.Ve ailemi internetten alışverişe nasıl ikna ederim.

Monster' ın internet sitesi var ayriyeten İstanbul/Kadıköy' de magazaları var. Orada cihazların kalitesini gözünüz ile görmüş olursunuz :). Sadece internet sitelerinde ve mağazalarında satılıyor diye biliyorum. İnternette satılan ürünler genelde daha ucuz olduğu için herkez korkar almaya. Ama aslında olay şu satılan eşyalar özel bir depoda bekletiliyor. Yani ekstradan çalışan masrafı, fazladan vergi ve magaza parası bunların dışın tabi en önemlisi faturalar gibi masraflar olmadığı için internette satılan ürünler genelde daha ucuz olur. Ayrıca interetten alış veriş kredi kartı ile alacağınız için normal alım-satımlardan daha güvenlidir diyebiliriz.

İkinize de çok teşekkür ederim. Dell'i almayı planlıyorum. Eğer ailemi de internetten almaya ikna edebilirsem tabi. Bu arada iki sorum var sizlere.İlki MSI ler in maksimum hafıza 32 GB gösteriyor. Bu HHD mi yoksa farklı bir özellik mi? İkincisi ise Dell(son paylaştığınız ısınma yapar mı? Şimdiden teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı