Intel i7 4790K Tabanlı Sistem Toplama

Benim önerdiğim güç kaynağını al 12v kanalından 1599w veriyo.
O zaman ona gerek yok :D şimdilik 1000 watt yeterli bana. Triple düşünmüyorum zaten.

@Recep Baltaş abi sli için birkaç sorum var yardımcı olur musun ?

Burda 721 diyor ne yapmam lazım ? (750 watt silver 80+ güç kaynağım yeter mi ?)

Yok mu yardımcı olacak bir bilge insan ?

O zaman ona gerek yok :D şimdilik 1000 Watt yeterli bana. Triple düşünmüyorum zaten.

@Recep Baltaş abi sli için birkaç sorum var yardımcı olur musun ?

Burda 721 diyor ne yapmam lazım ? (750 Watt silver 80+ güç kaynağım yeter mi ?)

Yok mu yardımcı olacak bir bilge insan ?
750W PSU yetmeyecektir. 750'nin %80'i; 750x100/80=695W yapıyor. Silver olduğunu hesaba katarsak yaklaşık 720W olacaktır. Kesinlikle önermem. En ufak bir O.C'de bile sistemin açılmayacaktır.

Anladım peki desteklemeyip desteklediğini nerden anlıcam
Yanılmıyorsam MSI'ın bu konuda bir programı vardı. İsmini hatırlayamıyorum ama GPU sıcaklık değerlerini, GPU kullanımını ve FPS'yi falan gösteriyordu. Orada kullanılan GPU'nun yüzdesi oluyordu. GPU1, GPU2 olarak adlandırılıyor eğer SLI veya çift GPU'lu bir kartınız varsa. Oradan bakarak öğrenebilirsiniz, eğer oyun SLI desteklemiyor ise GPU2 %0, %5 arasında bir kullanımda olacaktır. Böyle uğraşmak istemiyorsanız internette bulabilirsiniz veya ben size buradan yardımcı olabilirim. Oynadığınız oyunları yazarsanız yardımcı olabilirim destekleyip desteklemediği hakkında. Zaten yeni nesil oyunların neredeyse hepsi destekliyor (2014-2015'te çıkan oyunlar).

GTA 5 - the witcher 3 - ets 2 -lol - csgo - naruto shippuden - watch dogs vs vs
Destekleyenler;
  • GTA5
  • TW3
  • LOL
  • CS:GO
  • LOL
  • WD
ETS 2'nin bir önceki güncellemesinde desteklemiyordu ama artık destekliyor diye biliyorum fakat emin değilim.
Naruto Shippuden hakkında hiçbir bilgim yok, bu oyunu da yeni duyuyorum :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı