Intel i7 5820K Ultra üst seviye PC Toplama

Bence tek ssd yerine 2-3 ssdyi raid modunda kullanabilirsin madem çok fazla yer lazım değil.

2-3 SSD daha maliyetli oluyor o yüzden öyle birşey yapmadım. Bir de 700-800 civarı SSD yok. Ben oyunlar için o kadar yer ayırmayı düşünyorum. PC'de zaten programlar ile birlikte Windows tahminen 70-100 arası bi yer kaplar hatta fazla bile. 960'lık SSD var oda çok pahalı geliyor. Neredeyse sistem 15 milyarı buluyor…

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla oyun oynamayacağınızı söylediniz, peki iş için mi kullanıcaksınız bu bilgisayarı. Eğer iş için değil, fazla oyun içinde değil diyorsanız bence paranızı böle israf etmeyin, tabiki tercih meselesi sonuçta parada sizin laf söylemek haddime değil ama yinede merak etmedim değil, o paraya araba alınır çünkü :D

3x250 yada 4x250 GB SSD ile resmen uzaya yolculuk yaparsınız. Madem 12.000 TL gibi bir bütçe yaptınız böyle bir seçenek de sisteme eklemek cazip olur bence.
Ayrıca, bana kalırsa ekran kartını 980 SLI ya da 980Ti SLI beklenebilir.

Fazla oyun oynamayacağınızı söylediniz, peki iş için mi kullanıcaksınız bu bilgisayarı. Eğer iş için değil, fazla oyun içinde değil diyorsanız bence paranızı böle israf etmeyin, tabiki tercih meselesi sonuçta parada sizin laf söylemek haddime değil ama yinede merak etmedim değil, o paraya araba alınır çünkü :D
Anlik hevesler insana böyle şeyler yaptirabiliyor :). Sana göre israftir ona göre parasi vardir keyfini sürmek istiyordur. Hakketten bende merakimi mazur göründe, sistemin amaci nedir sizin için?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı