Intel i7 6700K GTX 980 Ti 2-SLI Oyun Performansı

Merhabalar. Ekteki oyunlar 1920x1080 olarak değil, monitörün doğal çözünürlüğü olan 2560x1440 çözünürlükte ve olabilecek en yüksek ayarlarda test edilmiştir. Eğer ki 2560x1440 yerine 1920x1080 olarak test edilseydi 20 veya 30 FPS daha da artış olmaktadır.
Test edilen oyunlar şunlar;
GTA 5
Battlefield Hardline
Star Wars Battlefront (2016)
Far Cry 4
Need For Speed (2016)

Skylake ve 2 tane de GTX 980 Ti ile elde edilen performansı ben çok beğeniyorum, siz de bir inceleyin. :) Siz de kendiniz araştırıp görebilirsiniz ki bu sisteme 5960X almak tamamen gereksiz, oyunlarda elde edilen FPS değerleri bakımından.

Benim bir arkadaşımda da bu sistemin neredeyse aynısı var, işlemci olarak da 5960X kullanıyor. Ben zaten Skylake sistem almadan önce onun aldığı performansı da gördüm ve sonra gittim zaten Skylake sistem aldım. İki sene önce çıkan bir işlemciye (5960X'e yani) para bile vermem. Fakat 5960X'in yeni versiyonu geldiğinde kendi anakartımı ve işlemcimi başka bilgisayarda kullanıp, yeni çıkacak olan yeni ve güncel versiyonunu hemen alacağım. :)
Ayrıca şöyle de bir şey var; yeni çıkan GTX 1080 ile bendeki ekran kartları arasında %30 performans farkı olursa, 2 tane de yeni çıkan GTX 1080'den alacağım, sorun değil. :)

Test Sistemim;
  • Intel i7 6700K
  • 2 tane MSI GTX 980 Ti
  • Asus PG279Q (2560x1440, G-SYNC, 165 Hz, IPS Ekran)
  • Windows 10 (64 Bit)
IMG_9275.JPG

IMG_9283.JPG

IMG_9281.JPG

IMG_9288.JPG

IMG_9285.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Yetkili arkadaş düzenlemiş konuyu. Konu açıklığa kavuştuğuna göre gereksiz mesajlar gelmez artık konuyu açan kişide daha dikkatli olacağını söyledi zaten.

Bu arada yanlış hatırlamıyorsam GTX 1080 alacaktınız bence bekleyip AMD'nin Vega mimarili kartlarını görün. HBM2 bellekle gelecek ve çok daha performanslı kartlar olacak.

Yetkili arkadaş düzenlemiş konuyu. Konu açıklığa kavuştuğuna göre gereksiz mesajlar gelmez artık konuyu açan kişide daha dikkatli olacağını söyledi zaten.

Bu arada yanlış hatırlamıyorsam GTX 1080 alacaktınız bence bekleyip AMD'nin Vega mimarili kartlarını görün. HBM2 bellekle gelecek ve çok daha performanslı kartlar olacak.
Ben sürekli olarak en son çıkan teknolojileri inceliyorum, alsam mı almasam mı, alsam çöp olur mu yoksa kullanır mıyım diye. Tabi ki AMD için de aynı incelemeyi ve kıyaslamayı yapacağım fakat AMD ekran kartı almayı hiç düşünmüyorum. Şu an ''2-SLI olarak kullandığım MSI Lightning OC Edition GTX 980 Ti'' modelinden çok memnunum o yüzden yine ''birebir aynı modelin'' GTX 1080 olan versiyonundan 2 tane alacağım Vatan Bilgisayar stoklarına geldiğinde. AMD de iyi aslında ama tercih meselesi işte. :)

Anlaşıldığı sürece sorun yok. Daha açıklayıcı yazılar olunca gereksiz mesajlarda gelmiyor.
Evet, şu an çok güzel. Konuya sadece konuyla ilgili soru soracak insanlar gelmeli.

Bana göre GTX 980 Ti SLI uzun yıllar götürür illa değiştireceğim diyorsanız Vega mimarisi HBM2 bellekle çok güçlü olacak. Eğer bütçe sıkıntısı yoksa illa değiştireceğim diyorsanız GTX 1080 Ti çıkarsa onu alırsınız.

Bana göre GTX 980 Ti SLI uzun yıllar götürür illa değiştireceğim diyorsanız Vega mimarisi HBM2 bellekle çok güçlü olacak. Eğer bütçe sıkıntısı yoksa illa değiştireceğim diyorsanız GTX 1080 Ti çıkarsa onu alırsınız.
Eğer 1080P çözünürlükte oynayan birisi olsa ve 2 tane GTX 980 Ti kullansa, ''çok rahat 10 sene götürür.'' Bu sistemin 1080P çözünürlükte oyunlarda kaç FPS verdiğini de ilerleyen günlerde buraya yükleyeceğim zaten. Şimdilik 1440P çözünürlükteki performansını yükledim. Farklı oyun istekleri olursa, duruma göre ayarlayabiliriz çünkü yaklaşık 50 tane farklı oyun bilgisayarda ve SSD içinde yüklü olarak mevcut. Her gün Vatan Bilgisayar'ın internet sitesine girip kontrol ediyorum benim istediğim GTX 1080 modeli gelmiş mi diye, geldiğinde hemen alıyım da GTX 1080 ile GTX 980 Ti kıyaslamasını bizzat yapayım diye. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı