Intel i7 6700K Stock Fan ile Kullanılır mı?

Soğutucu yetersiz. Soğutabileceği işlemcinin maksimum TDP değeri 75 Watt olarak belirtiliyor. 6700K'nin TDP değeri ise 91 Watt.

i7 6700K'yı overclock etmeyecekseniz ve kasa içi serin ise stok fan kesinlikle yetecektir. i7 6700K overclock edilmediği sürece i7 6700 ile neredeyse aynı performansı ve aynı ısıl değeri verir. i7 6700K base olarak i7 6700 ile aynı. Sadece saat hızı farkı var ve çarpan kilidi açık.

i7 6700K'yı overclock etmeyecekseniz ve kasa içi serin ise stok fan kesinlikle yetecektir.
Her türlü ortam sıcaklığında i7 6700K'yı ve i5 6600K'yı stoock fanla test etmiş biri olarak söylüyorum; yetersiz.
Boştayken 50-60'lı değerler, yükteyken 80-90'lı değerler çok rahat görülüyor. 100'leri görmesi de imkansız değil, %100 kullanımda çok rahat görür.
Intel'in stock fanı hiçbir zaman yetmedi, yetmeyecek gibi.

i7 6700K'yı stok fanla test etmesem emin ol bu yorumu yapmazdım hatta bende yetmez derdim. :) Tam yükte stres testinde 81 derece bence kabul edilebilir bir değer. O sebeple kasa içi havalandırması yeterliyse hala yeteceğini söylüyorum. :) Intel fan iyi mi tabi ki kötü. Ama i7 6700K'yı base değerler ile kesinlikle idare eder ve yetiyorda.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı