Intel i7 6900K GTX 1080 Rampage V Extreme 3.1 Sistem Toplama

• Konuyu başlatan Emta
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 1B

Emta

Hectopat
Daha fazla  
  • Anakart: ASUS Rampage V Xxtreme 3.1 Intel X99
  • İşlemci: Intel i7 6900K 3.2 GHz 20 MB Önbellek
  • Ekran Kartı: ASUS Strix Nvidia GTX 1080
  • RAM: HyperX Savage 32 GB DD4 3000 MHz
  • SSD: Samsung 950 Pro 512 GB
Bu sistem hakkında uyum sorunu yaşar mıyım? Sistem hakkındaki olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.

Intel i7 6900K işlemci tercih etmenizin sebebi nedir?
İşlemciler hakkında detaylı bir bilgim yok. Benzeri bir sistem toplayacağım ama herkes i7 6700K öneriyor, iki işlemci arasındaki fark nedir? Özellikle i7 6900K dudak uçuklatan bir fiyata sahip, ne gibi avantajı olur merak ediyorum. Ona göre bende bütçemi arttıracağım.

Intel i7 6900K işlemci tercih etmenizin sebebi nedir?
İşlemciler hakkında detaylı bir bilgim yok. Benzeri bir sistem toplayacağım ama herkes i7 6700K öneriyor, iki işlemci arasındaki fark nedir? Özellikle i7 6900K dudak uçuklatan bir fiyata sahip, ne gibi avantajı olur merak ediyorum. Ona göre bende bütçemi arttıracağım.
Hocam oncelikle benimde cok bir bilgim yok ama birisi 8 cekırdek biri 4 birisinde 20 mb onbellek var digerinde 8 ama butcemi asıyor diyosan 6700k almanı tavsiye ederim.

Çok güzel olur o sistem ilerde bir Asus Strix GTX1080 daha alır SLI yaptınmı 4K oyun, render artık ne yapcaksan efsane olur ama madem yaptın 6900K'lı X99 sistem dizeceksin bari kartı da ASUS Strix X99 alın dışınada pencereli bir kasa böyle ışıl ışıl güzel görünsün. :)

Sistemi oyun için mi alacaksınız? Eğer oyun içinse bence gereksiz harcama olmuş olur.
Oyun icin almadım hocam. Ozet olarak 4k video render icin diyelim.

Çok güzel olur o sistem ilerde bir Asus Strix GTX1080 daha alır SLI yaptınmı 4K oyun, render artık ne yapcaksan efsane olur ama madem yaptın 6900K'lı X99 sistem dizeceksin bari kartı da ASUS Strix X99 alın dışınada pencereli bir kasa böyle ışıl ışıl güzel görünsün. :)
Kasayı aldım hocam master case pro 5 . anakartda az once geldi rampage v extreme 3.1. İlerde duruma gore dediginiz gibi 2. bir gtx 1080 alabilirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı