Intel i7 860 ve GTX 750 Ti oyun performansı

i7 4 çekirdek ve 8 izlek olduğu için, bottleneck olacağını sanmam. i5 9600k gibi modern bir işlemcide GTX 750 ti nin aham şaham bir avantajı olacağını da sanmam. O yüzden Gtx 750 ti 'nin %90-95 performansta çalışacağını düşünüyorum. %100 dememenin sebebi ise DDR3 ram olması. Ama şu sistemde 720p'de Doom, Shadow of War, Witcher 3 gibi single oyunlarda 50-60 fps alırsın, bu da gayet yeterli. 2014-2018 oyunlarını oynatır. İlerde aliexpress'ten GTX 960 2gb ekran kartı alırsan çok rahat edersin.

Ne alaka? Dediğinden yola çıkarsak FX 8350'nin piyasada besleyemeyeceği ekran kartı yok.
Amd ile karşılaştıracaksan konu başka yere gider. Ben GTX 750 Ti için bottleneck yapmaz anlamında söyledim. Yazının bi kısmını kesip alınca öyle bir anlam çıkabilir.
@FurthestEagle Bir işlemcinin performansını çekirdek veya izlek sayıları belirlemez. Tek ve çok çekirdek puanları performansını belirler.
Tek ve çok çekirdek puanları performansını belirler mantıklı bir cümle ama sanırım sıralamada hata var. "Tek ve çok çekirdek performansları benchmark puanını belirler" desek diyorum, arkadaşın iyice kafası karışacak yoksa :)
Ayrıca Gtx 750ti 1. elden denemiş olduğum için böyle rahat konuşuyorum.

i7 4 çekirdek ve 8 izlek olduğu için, bottleneck olacağını sanmam. i5 9600k gibi modern bir işlemcide GTX 750 ti nin aham şaham bir avantajı olacağını da sanmam. O yüzden Gtx 750 ti 'nin %90-95 performansta çalışacağını düşünüyorum. %100 dememenin sebebi ise DDR3 ram olması. Ama şu sistemde 720p'de Doom, Shadow of War, Witcher 3 gibi single oyunlarda 50-60 fps alırsın, bu da gayet yeterli. 2014-2018 oyunlarını oynatır. İlerde aliexpress'ten GTX 960 2gb ekran kartı alırsan çok rahat edersin.
Ddr3 ram olması bir şeyi değiştirmez. 1.nesil İ7 işlemcilerin tek ve çoklu çekirdek değerleri çok düşük.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı