Intel i7 8700 vs Zen 2

Orkun32

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Endüstri Mühendisliği Öğrencisi
Arkadaslar öncelikle her türlü 2018'in ilk çeyreğini bekleyeceğim. Intel i7 8700 için ucuz anakartların çıkmasını bekleyeceğim B360 gibi, Zen 2 serisi için ise Ryzen 5 1600X muadili işlemciyi bekleyeceğim. Elimde RX 580 ekran kartı bulunmakta. Kafamdaki iki işlemci de beni üzmeyecektir eminim fakat ben ekran kartımı güncellediğim zaman işlemcimi değiştirmemek için böyle bir kararsızlık yaşadım. Soket tipi olarak Ryzen'i öne çıkarmayın zaten i7 8700 ile 4-5 gidebileceğimi düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coffee Lake işlemcilerinden sonra Intel bu sene için Cannonlake işlemcileri tanıtmaz yani 2o18 yılında bu serinin geleceğini sanmıyorum. Belki 2018 yılının son çeyreğinde gelir buna karşılık AMD yine cevap verecek. Sadece tek taraflı bir atak olmaz. Bekleme durumun varsa Zen 2 serisini bekleyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı