Intel i7 8700K işlemci için anakart tavsiyesi

Normal bir işlemci olsa, zaten anakartı standart tutup, diğer bileşenlere önem veriyoruz.

Ama hem işlemci K serisi, hem de dostumuzun hali hazırda bir sisteme sahip. :)

MSI anakart önermememde de sebep fanboyluk değil. Diğer markaları hem fiyat, hem de performans açısından daha iyi buluyorum. :)

Emin ol bu forumun gelişmesine de, saygılı bir ortam kazanmasına da senden daha fazla yararım olmuştur.

Bir kere mesajında kendinle çelişiyorsun;

Senin mantığınla hareket edersek, tasarruf yapmış olmuyoruz ki?
O 700-800 TL lafını ise yuvarlama mantığıyla yaptım, yani duruma göre ya 700 TL'ye alınır ya da 850-900 TL'ye falan alınır. O diğer markaları önerme yorumuna katılıyorum. Bak benim böyle dememin sebebi belki bütçe yoktur diye dedim, biraz empati kurarak düşüncelerini yazarsan daha iyi olacaktır. Eğer ki arkadaşın bütçesi varsa o zaman daha iyisini önerelim.

Tamam mıdır kardeşim?

O 700-800 TL lafını ise yuvarlama mantığıyla yaptım, yani duruma göre ya 700 TL'ye alınır ya da 850-900 TL'ye falan alınır. O diğer markaları önerme yorumuna katılıyorum. Bak benim böyle dememin sebebi belki bütçe yoktur diye dedim, biraz empati kurarak düşüncelerini yazarsan daha iyi olacaktır. Eğer ki arkadaşın bütçesi varsa o zaman daha iyisini önerelim.

Tamam mıdır kardeşim?

Hazırda bilgisayarımın diğer parçaları var o yüzden sadece işlemci ve anakart alıyorum. İşlemci olarak i7 8700k almayı düşünüyorum. Anakart konusunda MSI taraftarıyım ancak 2 anakart arasında kararsız kaldım bu yüzden danışmak istedim.

Bakınız, konun ilk mesajında kullanıcı; ''sadece işlemci ve anakart'' alacağını yazmış.
Ben, bunu başlığı okuyup hemen mesaj attığınıza yoruyorum.

A

Tamam mıdır kardeşim?

8700k işlemci alacakmis anakart butce yapmasi bence biraz mantiksiz. İyi bir perfomans istiyorsa birazda anakart yatirim yapmasi gereklidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakınız, konun ilk mesajında kullanıcı; ''sadece işlemci ve anakart'' alacağını yazmış.
Ben, bunu başlığı okuyup hemen mesaj attığınıza yoruyorum.
O zaman o arkadaş bütçe belirtsin İşlemci & Anakart ikilisi için, ona göre bir şeyler ayarlayalım. Mümkünse bütçeye göre alınabilinilecek en iyilerini tavsiye edelim, fazla pahalıya kaçmayalım arkadaş için.

@kaA- İşlemci & Anakart ikilisi için bütçe verirsen sana daha rahat yardımcı olacağız. :)

O zaman o arkadaş bütçe belirtsin İşlemci & Anakart ikilisi için, ona göre bir şeyler ayarlayalım. Mümkünse bütçeye göre alınabilinilecek en iyilerini tavsiye edelim, fazla pahalıya kaçmayalım arkadaş için.

@kaA- İşlemci & Anakart ikilisi için bütçe verirsen sana daha rahat yardımcı olacağız. :)

Ben de digerlerine gore perfomans ve fiyat olarak uygun anakart yazdim.
Msi ve Gigabyte daha iyi bir anakart onerdim.

ASRock Z370 Taichi

Asrock hem OC hem perfomans acisindan MSI ve Gigabyte daha iyidir.
Butun forumlari inceleyebilirsiniz. Bu soyledigimin arkasindayim.
Daha ust model istiyorsa Asus tabii ki.

Son zamanlarda Asrock ve Asus arasinda bir yaris var buna ne Gigabyte ne de MSI yetisebiliyor.
Perfomans olarak Asrock ve Asus tekdir. Msi Gigabyte 3. tercihtir benim gozumde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önerileriniz için öncelikle teşekkür ederim. Biraz görüş karşılığı olmuş sanıyorum bazı konularda. Evet bütçe sınırım yok yani şundan kıs bunu geliştir olayı yok en azından. Sadece anakart ve işlemci alacağım doğru. Bu bilgisayar sadece oyun amaçlı olacak doğal olarak dediğiniz gibi ısı ve performans benim için önemli. Ayrıca OC konusunda biraz takıntılı biriyim yani mümkün olduğunca yükseğe çıkmaya çalışacağım. Aslında ilk mesajımda MSI taraftarıyım diye belirtmiştim bu daha önce hep MSI anakart kullanmamdan kaynaklandı aslında fanboy değilim sadece markaya güveniyorum kesinlikle MSI olsun demek istememiştim zaten RAM sorunu falan da yaşamadım daha önce. Sistemin geri kalanını da yazayım hatta ben de olası bir RAM sorununun da önüne geçmiş olayım;

• İşlemci
  • Anakart
  • Thermaltake Water 3.0 Riing RGB 360
  • G.SKILL Trident Z RGB DDR4-3000Mhz 2x8GB
  • MSI GTX 1080 Ti LIGHTNING X
  • Samsung 850 Evo 500GB
  • SEAGATE Barracuda 2TB
  • CORSAIR HX750
  • Corsair 780T

Ne alaka yahu?

Allah aşkına, 8700K alan bir insan, onu O.C: edecektir, öyle değil mi? Bu anakart ile 8700K'nı sağlam frekanslarda çalıştırabileceğini düşünmüyorum.

Ayrıca anakartın pahalısı olmaz. Pahalı almak da marka sevdalısı olmak değildir.
Neden her 8700K kullanan OC. yapsın ki, ben ve bir çak tanıdığım kullanan OC. İhtiyacı duymuyoruz. İşlemci turboboost ile 4,70 GHZ'yi görüyor zaten. Bu hız şu anda günlük işler, oyun amaçlı olarak rahatlıkla yeterlidir. Ayrıca bu anakart işlemciyi çok rahat stabil 4,9 GHZ'ye çıkarıp, tutabiliyor. İyi bir anakarttır Z370A PRO.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı