i7 8700K için anakart tavsiyesi

Onu hiç düşünmemiştim. Sıvı değilde hava soğutmalı bir öneri de verirmisiniz? Ben daha çok standart kullanıcıyım. Çoğu dediğiniz overclok soğutma vs anlamıyorum. Ben kendi soğutucusu yeter diyordum bak extra masraf çıktı. 400 500 tl lik soğutma önerisi verirmisiniz.
Siz genel olarak bir sistem toplama konusu açınız ve bütçenizi belirtiniz. Onun üzerinden yardımcı olalım. Sadece soğutucu önerisi isterseniz bu yeterli olacaktır.

Siz genel olarak bir sistem toplama konusu açınız ve bütçenizi belirtiniz. Onun üzerinden yardımcı olalım. Sadece soğutucu önerisi isterseniz bu yeterli olacaktır.
Teşekkür ederim. Şimdi arkadaşlarından yorumunu aldığımıza göre asus , msi ve gigabyte anakartlarindan herhangi birisini alabilirim. İşlemci de 8700k. Soğutucuyu da sizin önerdiğinizi alacağım. Geriye ekran kartı kaliyor onuda ya rtx 2060 alacağım yada gtx 1070.(fiyatı uygun diye. Evga ftw 8gb 1070).

Teşekkür ederim. Şimdi arkadaşlarından yorumunu aldığımıza göre asus , msi ve gigabyte anakartlarindan herhangi birisini alabilirim. İşlemci de 8700k. Soğutucuyu da sizin önerdiğinizi alacağım. Geriye ekran kartı kaliyor onuda ya rtx 2060 alacağım yada gtx 1070.(fiyatı uygun diye. Evga ftw 8gb 1070).
Aralarında fiyat farkı yok. Daha güncel bir teknoloji olduğu için RTX 2060 tercih edilmelidir. Bu arada sorumu yineliyorum. 1200W PSU'yu ne yapacaksınız?

Aralarında fiyat farkı yok. Daha güncel bir teknoloji olduğu için RTX 2060 tercih edilmelidir. Bu arada sorumu yineliyorum. 1200W PSU'yu ne yapacaksınız?
Kardeşim elimde hiç kullanmadığım psu varken neden birdaha psu parasi vereyim. Hazırda var zaten. Bu sisteme fazla yada değil fakat elimdeki 1300w psu mecburen kullanacam. Bu arada soğutma MSİ Core Frozr XL yada L modeli var. Bu soğutmada tercih edilir mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı