Intel i7 9750H laptop ısınıyor

Yaptım, hala BSOD ya da donma yok.
Oldukça iyi. Sınırları zorlamak ister misiniz? Şu an zaten fazlasıyla soğuyacak ancak biraz limitleri zorlamak isterseniz yavaştan arttırarak daha da voltajı düşürebiliriz. Eğer yeterli derseniz bu programın diğer hikmetleriyle bilgisayarınızı daha da iyileştirmeye çalışabiliriz. Daha da zorlarsak bir tık daha düşebilir sıcaklıklar.

Oldukça iyi. Sınırları zorlamak ister misiniz? Şu an zaten fazlasıyla soğuyacak ancak biraz limitleri zorlamak isterseniz yavaştan arttırarak daha da voltajı düşürebiliriz. Eğer yeterli derseniz bu programın diğer hikmetleriyle bilgisayarınızı daha da iyileştirmeye çalışabiliriz. Daha da zorlarsak bir tık daha düşebilir sıcaklıklar.
Şu anda max sıcaklığım 85'i ya da 90'ı geçer mi? Geçmeyecek ise daha fazla voltaj kısıp performansdan ödün vermek istemiyorum pek.
1624806906823.png
Ayarlarım sıfırlanmış ama neden böyle oldu

Son düzenleme:
Şu anda max sıcaklığım 85'i ya da 90'ı geçer mi? Geçmeyecek ise daha fazla voltaj kısıp performansdan ödün vermek istemiyorum pek.

Eki Görüntüle 1085755Ayarlarım sıfırlanmış ama neden böyle oldu
Voltaj kısmak performanstan direkt olarak ödün vermez. Underclock yapmadığın sürece performans stabil kalır.

Ayarların sıfırlanmamış. Tabloda ayarların sıfırlanmamış gözüküyor. Sen Range'i 125'e almışsın. Ondan dolayı öyle gösteriyor. Bir tür bug gibi. Range'i 125'e almaya çalışmışsın herhalde. Ondan dolayı. Ben İntel GPU ve iGPU Unslice'e de Undervolt ediyorum. -40 olarak Undervolt etmeni öneririm. İkisinide.

Bu ayarlardan memnun kalırsan bunları kaydedip her başlangıçta ayarlayacak şekilde yapmanı sağlayabilirim.
Şu rehberimde altlarda dikkat edersen görebilirsin nasıl başlangıçta ayarlanacağını. Videolu olarak belirttim.

FIVR sekmesinde Disable and Lock Turbo Power Limits seçeneğini işaretlemeni öneriyorum.

Bu arada sıcaklıkların 90'ı geçmeyebilir.

TPL sekmesini de atarsan bir ara iyi olur.

Hocam bende şu ana kadar bi hata olmadı ben devam etmek isterim CPU Core 144.5ten sonra ne yapacağız? Disable and Lock Turbo Power Limits'is işaretledim bu arada

Hocam bende şu ana kadar bi hata olmadı ben devam etmek isterim CPU Core 144.5ten sonra ne yapacağız? Disable and Lock Turbo Power Limits'is işaretledim bu arada
Ayrı bir konu açın. Etiketleyin. Yardımcı olacağım. Burayı kirletmeyelim. Açtığınız konuya ThrottleStop ayarlarınızı atın. TPL FIVR ve Ana Ekranı görelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı