Intel i9 14900K ve RTX 4070 sistem alınır mı?

Bütçe
75000
Profesyonel ve sürekli bir şekilde olmasada 3d max ve autocad kullanıyorum. Kullanma amacım uzun bir süre boyunca beni oyun ve diğer rutin işlerimi çözebilsin. Asıl amaç oyun diyebiliriz aslında. Buna göre önerilerinizi bekliyorum.
O zaman şu şekilde ufak ufak tavsiyeler vereceğim. Kafanızda gün geçtikçe daha iyi oturacaktır. Yol gösterici olabilir. Ben olsam 32 değil 64 gb Ram tercih ederim. Bunun faydasını çok göreceksiniz özellikle yoğun sahnelerde. İkinci olarak işlemcimiz çok ısındığı bilinen işlemciler, ben 14700 tercih ederdim. İncelemelere baktığınızda neden olduğunu anlayacaksınız. Diğer seçeneğimiz ekran kartı: bu sistemi ventusa asla emanet etmezdim. Öncelikle iyi soğutmalı bir ekran kartı Asus Rog tercihlerin arasında olabilir. Ve 3080 den daha az performanslı olan 4070 seçmezdim. En az 4070 ti düşünmelisiniz, hatta 4070 kafanızdan silin. 4080 pek önermesemde buraları zorlamak lazım, bu bütçelerde. Bu işlemciler bırakın 240, 360mm bile yetersiz geldiğini söylüyorlar. Varsa imkan 420 mm soğutucular ve kasa tercih edilebilir. Ana şablon oturursa verdiğiniz paranın hakkını sonuna kadar alırsınız. Mönitörde önemlidir. Çoğu kişi bunu hesaba katmıyor.

Çok teşekkür ederim paylaşımınız için, ekranım monster aryond a27. Şu an için yeterli gelecektir diye düşünüyorum. Bu önerdiğiniz adımlara göre bir sistem toparlamış olsanız yardımcı olabilir misiniz acaba, bileşenleri söyleyerek.

Tam 80k.

Soğutucuya bütçe yeterse, yaklaşık 5k olacak, hazır sistemi alman daha iyi olur ekran kartı çok daha iyi marka olarak.

Benim topladığımın rami ve psu'su daha iyi. Onun harici parçalar eşit. Fazladan 5k bütçe çıkarsa soğutucu alıp hazır sistemi alabilirsin. Ama sırf kart markası için Fazladan 5k vermek istemiyorsan benim topladığım da gayet kaliteli.

Ha şöyle de bir şey var. Asus rog 4080 kartını çok daha rahat 2. elde satabilirsin. Bütçeni 85 falan yapabilirsen direkt hazır sistemi al bence.

Son düzenleme:
Ekstra soğutucu eklemek lazım sadece.
79k şuan bilmiyorum iyimi fiyat ama daha şık bir kasa yapardım bu kadar bütçeye. Ayrıca soğutucu önemli. Ben pahalıda olsa intelciyimdir. Biraz göreceli buda, kişiye bağlı. 14700, yada 13700 piyasa fiyatına göre ikiside değerlendirilebilir. 4080 alternatifi fazla yok. 5000 serisi çıkarsa onunda pabucu dama atılır heralde. Gerçi çok güçlü kartlar bunlar, uzun yıllar götürür. En iyi takıntınız yoksa. 3080 le dahi yapamayacağınız iş yok şuanda.

Yeni konular

Geri
Yukarı