İntel ile AMD işlemciler arasındaki farklar nelerdir ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya kısaca şöyle diyeyim..

Eğer Masaüstü biçimde bakarsak,

Eğer Premiere Pro, AutoCad, Fireworks gibi ağır ve render isteyen kullanan programları kullanacak isen Intel alman her zaman için sana + puan kazandırır.
Eğer oyun, dosya sıkıştırma, gibi işlemcinin çoklu çekirdek teknolojisini kullanan programlar için AMD seçmek sana + puan kazandırır.

Eğer Server biçimine bakarsak,

Render veya ağır hesaplamalar yapacak isen AMD Opteron'un üstüne yoktur. Server piyasasında ise Xeon çok ama çok geri kalmaktadır. Yalnız Opteron Xeon'a göre bazen tuzlu olabiliyor. Ama o tuzu sen yaptığın işlerle şekere çevirebiliyorsun.

6 senedir Amd kullanıyorum. Açıkçası bundan sonrada AMD kullanacağım. Nedeni ise basit Amd hem fiyat hem de performans açısından intelden daha iyi... Intel teknolojik açıdan biraz ileride olsada bunu piyasayı ele geçirmesine borçludur. Kafamızı nereye çevirsek hazır bilgisayarların %99 unda intel işlemci kullanılıyor. Çok yaygın olması da insanlarda daha iyi gibi bir algı yaratmış olabileceğini düşünüyorum. Şu an Fx-6100 kullanıyorum. Verdiğim paranın üzerisinde performans alıyorum açıkçası. Bu tür bir alternatif varken bence inteli seçip bütçenizin yarısını işlemciye vermek hiç rasyonel değil. Bunun yerine ekran kartına daha çok yüklenip intelin 3 kat üstünde performans alınabilir.

Hocam konu açmak suç mu ? Bu kadar suçladınız adamı belki daha iyi bilgi alacağını daha farklı yorumlar alacağını sanmıştır.

Kim kimi suçlamış? Anlamadım, ben sadece tavsiyede bulundum arkadaşa forumda yeni olduğundan bir daha konu açarken aklında bulunsun diye.
Ayrıca önceki konuda Recep abi açıklamış olayı. Konu açmaya hiç gerek yoktu ama dediğim gibi bu sadece bir öneriydi.

6 senedir Amd kullanıyorum. Açıkçası bundan sonrada AMD kullanacağım. Nedeni ise basit Amd hem fiyat hem de performans açısından intelden daha iyi... Intel teknolojik açıdan biraz ileride olsada bunu piyasayı ele geçirmesine borçludur. Kafamızı nereye çevirsek hazır bilgisayarların %99 unda intel işlemci kullanılıyor. Çok yaygın olması da insanlarda daha iyi gibi bir algı yaratmış olabileceğini düşünüyorum. Şu an Fx-6100 kullanıyorum. Verdiğim paranın üzerisinde performans alıyorum açıkçası. Bu tür bir alternatif varken bence inteli seçip bütçenizin yarısını işlemciye vermek hiç rasyonel değil. Bunun yerine ekran kartına daha çok yüklenip intelin 3 kat üstünde performans alınabilir.

%99 derken geçen gün TEKNOSA da baktım neredeyse tüm bilgisayarlar AMD işlemcili VATAN da da öyle biz ona şöyle diyelim %65 intel niye mi intel? Çünkü intel tüm şirketler ile anlaşma içinde neredeyse bu yüzden de bu kadar tercih ediliyor daha doğrusu tercih edilmiyor hayatımıza sokuluyor. İntel tercih eden de vardır saygı duyarım ama eğer AMD daha çok hazır bilgisayarların içinde olsaydı şuan AMD daha iyi olurdu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı